خطاب به مدیر کل راه و شهرسازی؛ آیا بعد از ۱۳ سال راه کمربندی جنوبی بیرم برای عبور و مرور تسهیل خواهد شد؟!

بیرم کهن: با توجه به حساسیت موضوع کرونا و ارتباط های ضروری و خرید و فروش های روزمره ی مردم روستاها و شهر، نمایندگانی از جنس مردم با تماس های مکرر با سردبیر بیرم کهن خواستار باز کردن مسیر کمربندی روستاهای جنوب و جنوب غربی در مرکز بخش بیرم توسط اداره کل راه و شهرسازی لارستان شدند که بخاطر کرونا هم که شده این جاده را افتتاح کنند!

بیش از یک دهه از آغاز به کار جاده کمربندی جنوب روستاهای بیرم می گذرد ولی با وجود تلفات زیاد جانی و مالی ناشی از تصادف که در این مسیر پرپیچ و خم روستاهای بیرم خانواده های زیادی را داغدار نمود باز خبری از افتتاح و بازگشائی جاده کمربندی نیست!
گاهی بحث معارضات بین مسیر بهانه شد.
گاهی نبود اعتبار!
چندسالی بحث جاده دسترسی شهرک صنعتی به این مسیر بهانه مناسبی برای مسئولین اداره راه فراهم ساخت.
چند صباحی نیز پای شورای ترافیک شهرستان را به میان کشاندند…
و اکنون جالب تر از همه اینکه جاده ای به این مهمی معطل کنتور برق جهت چند تیر برق روشنایی در ابتدای جاده کمال آباد مانده است!
و مشخص نیست بعد از گذشت یک دهه زمان افتتاح این جاده کی خواهد بود!


در این وانفسای ویروس منحوس این روزها وجود چنین جاده کمربندی می توانست تمام عبور و مرور بین چند روستا را کاملا کنترل نماید تا از بروز تنش های پیش آمده این روزها در این چند روستا نیز جلوگیری نماید.
برای اداره کل راه شهرستان لارستان که شرح وظایفی در حد اداره امور راه های یک استان را دارد خوشایند نیست که پروژه ای به این مهمی معطل تامین کنتور برق و خط کشی ترافیکی باشد.
ما مردم منطقه بیرم و خصوصا روستاهای جنوب غربی بخش بیرم عاجزانه تقاضا داریم در این امر تسریع گردد و در صورتی که اداره کل قادر به تامین انشعاب و کنتور برق چند پایه برق نیست اعلام بفرمایند تا مردم مظلوم روستاها پویشی راه اندازی کنند و هزینه های آن را جمع آوری نمایند تا بعد از ۱۳ سال افتتاح این مهم محقق گردد.

Print Friendly, PDF & Email

یک دیدگاه

  1. مطلب بجایی است چندین سال برای سه کیلو متر. سپاس از سایت بیرم کهن . این سایت صدای رسای مردم منطقه بود ولی مدتی است دچار رکود شده چه خوب که مجدد داره فعال می شه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.