سرخط خبرها

نشست دکتر جعفرپور با اعضای رسانه/ گزارش عملکرد «جعفرپور» در نیمه اول امسال منتشر شد

بیرم کهن: نشست وحدت و همدلی برای توسعه لارستان بزرگ شامگاه شنبه ۲۷ شهریورماه ۹۵ با حضور جمشید جعفرپور نماینده مردم شهرستانهای لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، جلیل حسنی سرپرست فرمانداری ویژه لارستان، ائمه جمعه و جماعات تسنن و تشیع، معتمدین، خیرین و اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای تابعه لارستان اعم از بخش های مرکزی، بیرم،اوز، صحرای باغ، بنارویه، جویم و جمعی از لارستانی های مقیم بندرعباس برگزار و بر لزوم همدلی، همفکری و همراهی در تمام امورات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، مذهبی و غیره منطقه و همچنین توسعه متوازن تمام مناطق لارستان بزرگ تأکید شد.

جعفرپور نائب رئیس کمسیون فرهنگی مجلس در بخشی از سخنرانی خود گفت: برای توسعه لارستان بزرگ در چارچوب نظام جمهوری اسلامی و در راستای برنامه های ملی کشور دست همه کسانی که علاقه مند به خدمت و پیشرفت لارستان هستند را می فشاریم. وی در ادامه افزود: هر فرد علاقه مند به توسعه لارستان می تواند به دفتر مراجعه نموده و طرح و ایده خود را همراه با راهکار و پیشنهاد در اختیار کارگروه های مربوطه قرار دهد.

نماینده مردم در قسمت دیگری از بیانات خود ضمن تشکر از همه متخصصان و صاحب نظران توسعه متوازن لارستان که در فضای مجازی به نقد و بررسی سند راهبردی توسعه لارستان، خنج و گراش پرداخته اند خواستار شد و تاکید کرد: امروز زمان اجرای ایده ها و اسناد موجود فرا رسیده و کلیه گروهها و سلائق در پیاده کردن این پروسه ها باید مشارکت جدی داشته باشند.

وی نقش مسئولان شهرستان را در رسیدن به اهداف بسیار مهم برشمرد و عملکردها را در زمینه توسعه راه های ارتباطی منطقه، انتقال آب از خلیج فارس، راه آهن، گاز، خط انتقال خط دوم‌ سد سلمان فارسی به بخش های جویم، بنارویه، صحرای باغ و بیرم و دست آوردهای سفر دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تفصیل بیان نمود.

 • تبیین دیدگاه ها و عملکرد نماینده مجلس در نشست با نمایندگان رسانه ها

در آبان ماه ۹۵ نیز در محل دفتر دکتر جعفرپور همراه با خبرنگاران میلاد لارستان، عصر اوز، پیام اوز، پسین دهکویه، صحبت نو، بیرم کهن، لادستان، گریشنا و مربوطی کهنه به مناسبت «نشست نماینده با رسانه» حضور یافتیم. در ابتدای این نشست دکتر جعفرپور طی سخنانی خطاب به خبرنگاران گفت: از وظایف رسانه ها اطلاع رسانی صحیح است که باعث ایجاد امید در میان مردم حوزه انتخابیه می گردد؛ نقد حق مطبوعات است اما به گونه ای نباشد که روحیه مردم تضعیف شود.

وی ادامه داد: وضعیت فعلی ما آن گونه که باید باشد نیست اما الحمدالله همدلی بین مسیولین وجود دارد و تمام تلاش من این است که اختلافی بین مردم پیش نیاید. جعفرپور با بیان اینکه در سایه همدلی بسیاری از امورات به سرانجام می رسد گفت: من در چارچوبی که با مردم پیمان بسته ام به پیش خواهم رفت هم در مسایل کلان و هم منطقه ای. و زمانی می توانم راضی باشم که مشکلات مردم را فارغ از جناح بندی های سیاسی بتوانم پیگیری کنم و در این زمینه هیچ چارچوبی به جز خدمت به مردم ندارم و از همه کسانی که می خواهند به مردم خدمت کنند با هر گرایشی حمایت می نمایم و مشکلات مردم نباید به مسایل سیاسی آلوده گردد. در ادامه جلسه دکتر جعفرپور به سوالات خبرنگاران به شرح ذیل پاسخ دادند: 

%d9%86%d8%b4%d8%b3%d8%aa-%d8%ac%d8%b9%d9%81%d8%b1%d9%be%d9%88%d8%b1-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d8%b9%d8%b6%d8%a7%db%8c-%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%86%d9%87

برای ارتقا جایگاه لارستان به ویژه  ایجاد منطقه ویژه اقتصادی چه برنامه هایی دارید؟

برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی که نیازمند پروسه طولانی است در دوره قبل نمایندگی و در دولت دهم تا مرحله طرح در صحن علنی مجلس پیش رفتیم که با تغییر دولت روبه روشد و در دولت جدید نیز موضوع به صورت جدی پیگیری می گردد و مطالعات  زیست محیطی به آن اضافه شد ورایزنی ها انجام گرفته است که به یاری خدا در صورت نظرمثبت دولت و تصویب مجلس می تواند تحول بزرگی در منطقه ایجاد کند.

 • پس از تصویب منطقه ویژه اقتصادی طرح و برنامه ای برای اجرا و مدیریت صحیح وجود دارد؟

اخذ امتیازات برای حوزه انتخابیه با همکاری نماینده صورت می گیرد و امور اجرایی بیشتر به عهده مسئولین اجرایی است که در این زمینه نیز تلاش می گردد در انتصاب و حمایت از مسئولین توانمند اقدام گردد. درحال حاضر همگرایی خوبی در سطح فرمانداران ۳ شهرستان داریم که ضمن تشکر از آنان، با استفاده از مشترکات سند توسعه ای که دفتر نماینده تهیه نموده و سند توسعه استانداری در مورد شهرستان اولویت ها را انتخاب و مبنای عمل قرار می گیرند.

موضوع ادارات کل که برای لارستان به تصویب رسید ولی مستقر نشد، به کجا رسید؟

موضوع پیگیری می شود اما برخی اعتقاد دارند که ادارات کل فقط باید در مرکز استان مستقر باشد که تلاش می شود در بازنگری قانون، خدمات مدیریت اصلاح و عملیاتی گردد.

 • امکان ارائه طرحی از سوی نماینده برای تامین اعتبارات از سوی دولت به پروژه های خیر ساز وجود دارد؟

دولت باید قدردان نیات خیرین باشد و با ورود خیرین قرار نیست سهم دولت کاهش یابد و باید نگرش ها در تقسیم اعتبارات استانی تغییر کند. قوانینی در این مورد وجود دارد اما مواردی مانند اعتباراتی که دولت برای تجهیز ادارات و موسسات هزینه می کند نیز باید مدنظر باشد. به عنوان مثال هزینه اداره ی ۴ ساله ی یک بیمارستان معادل کل هزینه ساخت و تجهیز آن برآورد می شود.

 • تعیین محدوده گراش، دعوت از حضور مسئولین در این شهرستان و وضعیت دفتر نماینده در گراش چگونه است؟

محدوده گراش همان محدودۀ قبل از ارتقا به شهرستان است. برای دعوت از مسئولین کشوری به حوزه انتخابیه، شهرستان ها تفاوتی ندارند. حضور نماینده در گراش نیز بستگی به برنامه ریزی و استقبال دارد. مسئول قبلی دفتر نماینده در گراش استعفا داده، پس از معرفی گزینه ها نسبت به انتخاب مسئول جدید و راه اندازی دفتر در گراش اقدام می شود.

برنامه های  نماینده درحوزه ورزش چیست؟

اعتبارات ورزشی از وزارت به استان سپس به شهرستان ها می رسد. در بخش های مختلف از جمله ورزش با کمبود اعتبارات روبه رو هستیم اما تلاش می شود از بسته های حمایتی ورزشی استفاده شود و به تناسب ۳ شهرستان توزیع گردد. برای تکمیل برخی اماکن ورزشی نیز اقدام شده است. حمایت از تیم های مطرح حاضر در لیگ کشوری نیز مدنظر است.

برای سرعت بخشیدن به امور حوزه راه چه برنامه هایی دارید؟

راه آهن در ۲ فاز کوتاه مدت و بلند مدت تعریف کرده ایم. در کوتاه مدت با همکاری نماینده و مدیرکل راه هرمزگان ساخت پل و آسفالت جاده زاد محمود در دست اقدام است که در صورت دسترسی به آن ایستگاه، فاصله لار تا مشهد حداقل ۱۰۰ کیلومتر کاهش می یابد. برای فاز بلند مدت، اتصال به راه آهن سراسری مدنظر است که با توجه به هزینه بالای آن، موضوع باید از حالت خصوصی به شکل فاینانس تغییر کند تا اجرای آن امکان پذیر باشد.

برای باند دوم لار – جهرم اقداماتی مانند: تونل دوم منصور آباد، تقاطع غیر همسطح در ورودی بنارویه و حل مشکل گردنه بریز در دست اقدام است. دو بانده شدن جاده لار- بندرعباس و لار جهرم نیز در دست اقدام است اما به دلیل کمبود منابع مالی به کندی پیش می رود.

 • برای ارتقای شهرها و مناطق مورد درخواست مردم چه اقداماتی شده است؟

ارتقاها به روال کار دولت بستگی دارد که در دولت یازدهم هیچ موردی انجام نشده است. برای ارتقای مناطق مورد درخواست پیگیری شده است و پرونده ها به وزارت کشور ارسال شده و پس از به جریان افتادن امور تقسیمات کشوری در فاز بعدی باید از وزارت کشور به هیئت دولت ارسال تا بررسی و به تصویب برسد.

دیدگاه نماینده نسبت  به تغییر وزرا در حوزه فرهنگ چیست؟

فارغ از این که تغییرات در حوزه اقتصاد ضروری تر بود یا فرهنگ، از وزرای جدید فرهنگ و ارشاد و ورزش و جوانان که هر ۲ تاکنون کارنامه قبولی داشه، شناخت دارم اما از وزیر جدید آموزش و پرورش شناخت کافی ندارم. امید است تحرکی در این عرصه ها به وجود آید.  بنای ما تعامل با دولت و کمک حل مشکلات است.

مجوز دادگاه بخش اوز در چه مرحله ای است؟

در این مورد نیز پیگیری شده است و نیازمند حمایت و همکاری بیشتر دادگستری استان داریم.

برای گاز رسانی و جاده های بیرم چه اقداماتی شده است؟

با استقرار کارگاه عملیات گازرسانی بیرم به زوردی آغاز می شود. برای راه های بیرم مطالعات انجام شده است اما به دلیل مشکلات اعتباری با کندی پیش می رود.

وضعیت دانشگاه فرهنگیان لارستان؟

برای دانشگاه فرهنگیان علاوه بر موافقت وزیر، موافقت هیئت امنای این دانشگاه نیز ضروری است که علیرغم موافقت وزیر برای لار، هیئت امنای این دانشگاه در حال حاضر با توسعه این دانشگاه فرهنگیان موافق نیست اما موارد در دست پیگیری است.

راه اندازی سالن خارجی فرودگاه لار در چه مرحله ای است؟

این موضوع از دغدغه ها بوده و دنبال شده است و نیاز به ۴ میلیارد تومان اعتبار دارد که در بودجه ۹۵ دیده شده است و امیدواریم در سال ۹۶ به بهره برداری برسد.

وضعیت شرکت سیمان در سرمایه گذاری تاثیر منفی گذاشته، چه اقدامی می توان انجام داد؟

شرکت سیمان متعلق به بخش خصوصی است و رسانه ها می توانند گزارش مفصلی تهیه کنند اما نماینده نمی تواند دخالت زیادی داشته باشد. برای گاز کشی و موافقت مدیر عامل بانک صادرات برای اعطای تسهیلات اقدام شده است

دکتر جعفر پور در ادامه  شست مجددا اعلام داشت هر اقدامی در حوزه انتخابیه شده است به صورت تیمی و با همکاری سایر مسئولین به ویژه فرمانداری ها بوده است و مجددا از هر ۳ فرماندار حوزه انتخابیه تشکر کرد.

وی برخی اقدامات عمرانی مانند آغاز عملیات ساخت درمانگاه تامین اجتماعی، پیگیری امور جاده ها، تصفیه خانه و راه دسترسی شهرک صنعتی به جاده اصلی، پیگیری منطقه ویژه اقتصادی، تصویب فیبر نوری در بخش ها، پیگیری ۸۸ طرح بهداشتی درمانی و کلنگ زنی یازده پروژه آن، دعوت و حضور وزرا و معاونین در حوزه انتخابیه، استقرار کمیته امداد در جویم و بیرم، استقرار مرکز تجارت الکترونیک جنوب، دیدار با وزار به ویژه وزیر بهداشت به همراه هیئت رئیسه دانشکده علوم پزشکی لارستان، وزیر نفت و مدیر عامل آب و… برای پیگیری امور حوزه انتخابیه رااعلام داشت.

دکتر جعفر پور در پایان گفت: انتقاد و نقد به نفع جامعه است اما باید اوضاع را آن چنان که هست نشان بدهیم. اینجانب در زمان تبلیغات انتخابات چارچوب های خود را شفاف بیان کرده و مردم به آن رای داده اند اما در مسایل تقنینی و منطقه ای تلاش می کنم مسایل را فارغ از جناح بندی سیاسی پیگیری کنم و از حضور و توانمندی افرادی که بتوانند به حل مشکل مردم کمک کنند، استقبال می کنم.

 

آنچه در ادامه می آید بخشی از فعالیتهایی است که در ۶ ماهه اول سال ۹۵ توسط دکتر جمشید جعفرپور نماینده مردم شریف لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با همکاری فرمانداران ۳ شهرستان و ادارات و دستگاههای مرتبط  انجام گرفته و یا در دست پیگیری می باشد. اهم فعالیتها در ادامه آورده شده است:

بخش عمرانی:

 • شروع ساخت درمانگاه تاَمین اجتماعی توسط خیربزرگوارآقای وطن پرست
 • آغاز عملیات ۸۸ پروژه حوزه بهداشت و درمان
 • آغازحفرتونل دوم منصورآباد-جویم
 • آغازحفرتونل گردنه بالنگستان فداغ-بیرم
 • تصویب ساخت تقاطع غیرهم سطح بنارویه
 • آغاز۲بانده کردن گردنه بریز به طول ۱۰کیلومتر
 • ساخت تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی
 • تصویب احداث راه دسترسی جاده فرودگاه به شهرک صنعتی
 • توسعه و گسترش ایستگاه راه آهن درز و سایبان-زاهدمحمود
 • اتصال به بزرگراه بندرعباس-سیرجان از طریق جاده درز و سایبان
 • تکمیل خط انتقال آب به کهنه اوز
 • شروع به کار و تجهیز کارگاه گازرسانی به بیرم
 • تصویب اجرای ۶۰۰کیلومتر کابل فیبر نوری
 • تخصیص اعتبار جهت تعمیر و تجهیز ادارات پست خنج،گراش و لارستان
 • شروع شانه سازی ۵/۳ کیلومتری جاده لار به بندرعباس توسط اداره کل راه و شهرسازی
 • شروع به کار ۵/۲ کیلومتری جاده گاوبست بخش صحرای باغ
 • تکمیل قطعه آخر راه چاه نهر منطقه درزوسایبان به طول ۸۰۰متر
 • پایان مرحله مناقصه و شروع به کار قطعه استراتژیک اتصال راه درز و سایبان به ایستگاه زاهدمحمود بطول ۵/۴ کیلومترتوسط اداره کل راه و شهرسازی
 • ادامه عملیات اجرایی راه لار-بندرلنگه
 • دریافت دو بسته کامل وسایل ورزشی از وزارت وزش و جوانان و توزیع آن در سه شهرستان

ارتقاء اداری و سیاسی:

 • تفویض اختیار به شهرک صنعتی لارستان در واگذاری زمین های شهرک های صنعتی لارستان،خنج و گراش
 • ارتقاء پلیس فرودگاه بین المللی لارستان از رتبه ۱۵ به ۱۶(سرهنگ تمامی)
 • پیگیری ارتقاء اداره مخابرات لارستان به مدیریت
 • ارتقاء اداره هلال احمر لارستان به معاونت
 • ارتقاء نمایندگی کمیته امداد امام خمینی(ره) جویم به اداره
 • ارتقاء نمایندگی کمیته امداد امام خمینی(ره) بیرم به اداره
 • پیگیری و اجرای پست سوم ۶۶کیلوولت لارستان
 • پیگیری ایجاد مرکزیت تجارت الکترونیک پست جنوب
 • قرائت تذکر کتبی مجدد به وزیر امور خارجه در صحن علنی مجلس در خصوص اخراج لارستانیها،گراشی ها و خنجی های مقیم کشور امارات بواسطه برخورد نامناسب با آنان
 • قرائت تذکر کتبی به وزرای اقتصاد و دادگستری در صحن علنی مجلس
 • اتمام مراحل انجام صدور کارت ملی در بخش بیرم توسط اداره ثبت احوال
 • بازگشت ۵رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد لارستان
 • راه اندازی هنرستان هوانوردی لارستان توسط فرودگاه بین المللی لارستان
 • پیگیری ارتقاء و اختصاص ردیف پست های دولتی برای اداره زیرساخت مخابرات لارستان
 • پیوستن لارستان به شبکه ملی اطلاعات
 • تصویب توسعه شبکه تلفن های ثابت و دیتای روستایی از محل طرح USO در ۱۰۰روستای لارستان
 • اعتبار مبلغ ۲۳۰میلیون تومان برای تعمیر و تجهیز مرکز اداری پست لارستان

حضور مسئولان:

 • حضور مسئولان در منطقه و یا دیدار با مقامات کشوری و استانی
 • حضور دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در لارستان
 • حضور دکتر مهری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل پست کشور در لارستان
 • حضور دکتر یزدانی معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان شهرک های صنعتی در لارستان
 • حضور مهندس جلالی معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور و هیئت همراه در لارستان
 • حضور دکتر رسولی محلاتی مدیرکل وزارت امور خارجه در لارستان
 • دوبار دیدار باوزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی به همراه هیئت رئیسه دانشکده علوم پزشکی لارستان
 • حضور مهندس امینی معاون وزیر راه و شهرسازی در لارستان
 • دیدار با مهندس زنگنه وزیر نفت
 • دوبار دیدار با مهندس میدانی معاون وزیر نیرو
 • حضور در مناطق و شهرستان های گراش و خنج
 • همراهی مهندس افشانی استاندار فارس در سفر به شهرستان های خنج،گراش و لارستان
 • نطق میان دستور دکتر جعفرپور در مجلس(۷/۷/۹۵) پیرامون مسائل سه شهرستان لارستان،خنج و گراش
 • دیدار با دکتر اوحدی رئیس حج و اوقاف کشور جهت ایجاد پرواز عتبات
 • دیدار با مدیر کل راه آهن کشوری
 • دیدار با رئیس سازمان هواپیمایی کشوری
Print Friendly, PDF & Email

۲ دیدگاه

 1. امراله مهماندوست

  کلاس اول ابتدایی ( قبل از انقلاب ) خانم گشاده رو یا زیبا که احتمالا از اهالی شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم بودند که خیلی مختصر اما با توجه به قدرت سرکوب حکومت شاهنشاهی حاکم بر کشور ایران احتمالا تمام توان ایشان بوده است اینجانب را با مرحوم آیت الله موسوی خمینی (امام خمینی) و کاری که می خواهد انجام دهد (انقلاب اسلامی) آشنا کردند اما ازاول انقلاب تا کمی قیل ازهم اکنون درشهرهای خنج و کلان شهر شیراز و شهرجدید صدرا بسیجی فعال بوده ام حدود بیش از دو سال داوطلبانه از طرف بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلاامی درخط مقدم دفاع مقدس از جنوبی ترین محور مرزی کشور تا غربی ترین محورمرزی کشور در دفاع مقدس حضوری فعال داشته ام حدود یکسال به عنوان وظیفه ای که صد درصد داوطلبانه بوده از طرف کمیته انقلاب اسلامی (لشکر ۲۸ روح الله) درخط مقدم محورهای مرزی جنوب کشورحضوری فعال دردفاع مقدس داشته ام ازاول دفاع مقدس تا پایان آن چند باری تا مرز اسارت و شهادت پیش رفته ام اما جانبازی (با سه بارمجروحیت) دردفاع مقدس نصیبم شده است با این سابقه طولانی که به شرح فوق در زندگی خود فعالیت هایی برای استحکام حکومت جمهوری اسلامی ایران داشته ام حال می گویم که تمام کارهایی که دولت جمهوری اسلامی ایران می گوید برای ایثارگران درکشورایران انجام داده است تبلیغات دروغین دولتی است برای مثال اینجانب اشتغالم در … را مدیون شخص آقای عزیز منصوری هستم نه ایثارگربودنم خیلی دوست دارم تا محلی پیدا شود تا موارد دیگری را بنویسم و منتشر شود.

 2. چرا قرارگاه پلیس راه شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشد؟
  چرا قرارگاه امداد رسانی هوایی (اورژانس هوایی) شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم که هر دو در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته اند مستقر شده باشند؟
  چرا اداره کل راه و شهرسازی شهرستان های جنوبی استان فارس (لارستان + گراش + لامرد + مهر + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشد؟
  چرا …
  چرا …
  چرا …
  چرا …
  این که شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم محل استقرار ادارات کل خدمات رسانی به شهرستان های جنوبی استان فارس ( قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) می باشند اشتباه بزرگ غیر قابل جبرانی است چون از هر طرف که فاصله زمینی و هوایی بین شهر خنج مرکز شهرستان خنج تا شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم از مسیر راه جدید دیگ اشکن) + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند +خنج) را که محاسبه کنید از حدود ۳۹ کیلومتر تا ۴۹ کیلومتر می شود اما شهر لار مرکز شهرستان لارستان و شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم در گوشه ای از جنوب استان فارس با فاصله ای بیش از دویست کیلومتری شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) قرار گرفته اند. متاسفانه کسانی بر شهرستان های جنوبی استان فارس و استان فارس و کشور ایران حکومت می کنند که آسایش مردم عادی (اکثریت مردم) شهرستان های جنوبی استان فارس برایشان مهم نیست اگر بود به جای شهرهای لار مرکز شهرستان لارستان شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم بایستی شهرخنج مرکز شهرستان خنج به عنوان محل استقرار ادارات کل برای خدمات رسانی به مردم شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) قرار می گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار