سرخط خبرها

نوروزی از عملکرد خود در شورای بخش می گوید؛ همه ی تحولات را مرهون اساتید خود در شوراهای اسلامی در ادوار گذشته می دانیم

بیرم کهن: در تقویم رسمی کشور ما روز نهم اردیبهشت به عنوان روز شوراها یاد شده است. روز شورا یک اصل عقلی است که آموزه های دین اسلام در کتاب و سنت نیز بر آن صحه گذاشته است. در بیان اصول کلی حاکم بر نظام جمهوری اسلامی در اصل ششم شیوه اداره امور کشور، به موازات اشاره به انتخاب رئیس جمهوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، انتخاب اعضای شوراهای اسلامی نیز به عنوان ابزاری برای تحقق حاکمیت مردم و تجلی اراده عمومی یاد کرده است. اکنون بیش از دو سال و نیم از زمان شوراهای دوره ی چهارم روستاهای بخش بیرم می گذرد رییس شورای بخش در روز نهم اردیبهشت ۹۵ گزارش عملکرد شورای بخش را در گفتگو با سردبیر بیرم کهن ارایه کرد. حال با توجه به اینکه کمتر از یکسال و نیم به اتمام دوره ی چهارم باقیست بی شک مردم خواستار اجرا و تحقق هرچه سریعتر مطالبات نیمه تمام خود در سطح بخش در این دوره هستند.

محمد نوروزی (۲)

 • موفقیت شورای بخش در عملکرد خود را می توان در عوامل متعددی جستجو کرد

شهریورماه ۱۳۹۲ بود که افتخار خدمتگزاری به مردم بخش بیرم نصیب بنده و همکاران مان در شورای اسلامی روستاها و بخش شد تا بعنوان نماینده ی مردم مطالبات و معضلات جزء و کلان سطح بخش بیرم را دنبال کنیم.
در اوایل با بررسی و مطالعات دقیق تری متوجه دغدغه ها و نارسایی های خاصی شدیم که گریبان گیر مردم سطح بخش خصوصا مردم روستاها شده است.
علیرغم اینکه شورا یک نهاد محلی ست و یک نهاد اجرایی به حساب نمی آید و اصطلاحا بعنوان پارلمان محلی به نمایندگی از مردم انتخاب می شود، موظف به بررسی و پیگیری خواسته های به حق مردم و دفاع از حقوق آنان نیز می باشد.
همانطور که می دانیم امتیاز دهی به هر گروه، نهاد و یا سازمانی معمولا از سوی مخاطب و یا همان مردم صورت می گیرد. از آنجا که بنده حقیر نیز عضوی از مجموعه ی مردمی هستم احساس میکنم شورای اسلامی بخش بیرم یک عملکرد نسبتا قابل قبولی در این دوره از شوراها داشته و این را باید در عواملی متعددی جستجو کرد.

 • حفظ اتحاد، یک رأیی، صداقت و صراحت شورای بخش؛ رمز موفقیت در سطح روستاها

اتحاد، انسجام، یکدلی، صراحت، صداقت و برادری در این دوره در بین دهیاران و شوراهای روستاهای بخش بیرم یکی از عوامل اصلی موفقیت های نسبی شورای اسلامی بخش نسبت به ادوار گذشته بوده است که الحمدالله منتج به یک صدایی و پیگیری هرچه بیشتر مطالبات به حق مردم شد.
با وجود این اتحاد و یک صدایی، عوامل متعدد دیگری نیز در پیشبرد اهداف شورای بخش نقش داشت: حضور متعدد و مکرر دکتر جعفرپور نماینده ی محترم مردم و مهندس نجیب زاده فرماندار ویژه و معاون استاندار در حوزه استحفاظی بخش بیرم به ویژه بازدید از سطح یکایک روستاها و بررسی دغدغه های مردم از نزدیک که موجب راهگشایی و پیشبرد اهداف مردم از سوی شورای بخش شد. دیدار آنها با مردم روستاهای بخش بیرم و بررسی جز به جزء مشکلات و معضلات سطح منطقه و دست و پنجه نرم کردن آنها با مسایل بحرانی یقینا صدای ما هم تاثیر بسزاتری داشت.
تعامل سازنده ای که شورای اسلامی بخش با نماینده ی محترم، فرماندار محترم، مجموعه اداری بخش و خاصتا امام جمعه ی محترم داشت نیز نقش تاثیرگذاری در بهبود وضعیت روستاها ایفا کرد.

 • تعیین و تفکیک برنامه های بخش در قالب جزء و کلان

این مقدمات شروعی برای ارایه ی عملکرد شورای اسلامی بخش بود که در واقع به دو دسته تقسیم می شوند. دسته ی اول موضوعاتی ست که شورای اسلامی بخش به عنوان پارلمان محلی در سطح روستاها در قالب یک موضوع خاص بررسی و پیگیری کرده است و دسته ی دوم موضوعات کلان سطح بخش می باشد که در قالبی دیگر با همراهی و همیاری شورای اسلامی بخش و شهر انجام گرفته است. در واقع بین شورای اسلامی شهر و بخش یک نوع دوستی، مودت، یک صدایی و یک رأیی ایجاد و برقرار شده که در پیگیری مطالبات و مسائل کلان منطقه بتوانیم مطالبات مردم را بطور جدی تر پیگیری کنیم و به نتایج ارزشمندی برسانیم.

 • توزیع عادلانه ی آرد و اتصال تلفن ثابت در سطح روستاها

در  خصوص دسته ی اول که مختص روستاها می باشد نتایج مثبت و چشم گیری در این دوره داشتیم: آرد در سطح روستاهای بیرم توزیع نمی شد و مردم روستاها باید به تعاونی واقع در مرکز بخش مراجعه می کردند که روستاییان علاوه بر پرداخت هزینه گزاف تر، باید متضرر و یا متضمن هزینه هایی از قبیل: هدر رفت زمان مراجعین روستاها جهت دریافت آرد، به تعاونی در مرکز شهر با توجه به بعد مسافت و کرایه حمل و نقل نیز می شدند. با همت و نگاه مثبت فرماندار پس از پیگیری هایی که از کانال های متعددی انجام گرفت، بالاخره شورای اسلامی بخش در دوره چهارم اولین اقدام را با توزیع عادلانه و منصفانه ی توزیع آرد در سطح تک تک روستاها انجام داد و بار گزافی را از روی دوش اهالی روستاها برداشت.
یکی از نعماتی که اهالی مردم در سطح روستاهای غربی بیرم و روستای محمد قاسمی از آن بی بهره بودند، تلفن ثابت بود. در زمان شروع دوره ی ما، مردم این روستاها بدلیل سرقت کابل های تلفن طی سالیان قبل از این نعمت برخوردار نبودند. یقینا پیگیری هایی از سوی بخشداری، شورای اداری مجموعه بخش و شهرستان انجام گرفته بود ولی در طول ۲ سالی بود که همچنان مشکل مردم رفع نشده بود. پیگیری های متعددی از سوی شورای بخش صورت گرفت و با تاکیدات و نگاه ویژه ی فرماندار به مهندس محمودی و با مراجعه به مدیر کل در مرکز استان این موضوع را انعکاس دادم. الحمدالله امروز مردم روستاها علیرغم داشتن تلفن ثابت، از اینترنت ۲۰نت نیز بهره مند هستند. فقط در این بین کابل کشی تلفن روستای محمد قاسمی به درازا کشید که به حول قوه ی الهی نصب کافه نوری و کابل کشی آن انجام شدکه این هم به حول و قوه الهی انجام شد و اکنون مردم روستای محمدقاسمی نیز از این نعمت بهره مند هستند.

 • اخذ ۷ مجوز دهیاری برای ۷ روستا/ کلیه روستاهای بخش بیرم دارای دهیاری هستند

یکی از خواسته های اساسی مردم روستاهای بخش بیرم تاسیس دهیاری بود. این در حالی بود که بیشتر روستاها فاقد دهیاری بودند و باعث شده بود حتی از کمترین اعتبارات جهت طرح هادی و دیگر خدمات سرازیری به هر روستا نیز بی نصیب بمانند. همدلی و پیگیری های متعدد در این دوره از شورای بخش، نگاه ویژه ی فرماندار، نماینده ی محترم و مسئولین بخش و این پیگیری پا به پای شوراها و مسئولین در کنار هم منتج به تحقق خواسته ی مردم از جمله اخذ ۷ مجوز دهیاری در سطح بخش بیرم شد. اکنون با توجه به اینکه کلیه روستاهای بخش بیرم دارای دهیاری هستند شاهد خدماتی خواهیم بود که به زودی با اعتباراتی که جذب روستاها می شود، طرح های مبلمان شهری نیز اجرا خواهد شد.

 • اخذ مجوز ۳ خانه ی بهداشت و ۱ مرکز بهداشتی درمانی/ پیشرفت در حوزه ی سلامت از جمله مطالبات مردم بود

با توجه به نگاه ویژه ی دولت تدبیر و امید به حوزه ی بهداشتی درمانی، شورای اسلامی بخش در کنار شورای اسلامی روستاها پیگیر مطالبات به حق مردم در حوزه ی سلامت بود که پس از مکاتبات متعدد و لازم از سوی شورای بخش و همکاری نماینده ی محترم دکتر جعفرپور در سطح وزارتخانه، استقرار خانه بهداشت و مرکز بهداشتی درمانی تحقق یافت و دیدگاه مثبت دانشکده علوم پزشکی نیز مزید بر علت شد تا اکنون در مرکز دهستان بالاده شاهد افتتاح مرکز بهداشتی درمانی، همچنین اخذ مجوز سه خانه بهداشت در روستای محمدقاسمی، حسین آباد و مشترک بین جوزقدان و لاورستان نیز باشیم. در حال حاضر نیروهای بومی برای تصدی سمت در خانه های بهداشت معرفی شده تا دوره های آموزشی لازم را گذرانده و به خدمت مردم درآیند. همچنین با توجه به آماده بودن ساختمان خانه ی بهداشت حسین آباد در ۲۵ سال قبل، این پایگاه رسما شروع به کار کرده است و با توجه به آماده بودن ساختمان خانه بهداشت در روستای محمدقاسمی در ادوار گذشته و پیشرفت قابل ملاحظه ی ساختمان خانه بهداشت مشترک روستای لاورستان و جوزقدان در این دوره که اعتبارات آن از محل دولتی و دانشکده علوم پزشکی تامین شده است، این حوزه ی سلامت نیز بزودی شروع به کار می کند. پیشرفت در حوزه ی سلامت از جمله خواسته های مردم بود که می طلبید بهترین فرصت که همگام بودن با دولت و اجرای طرح های سلامت با رویه ای بهداشتی درمانی بود اقداماتی به جا صورت گیرد. در منطقه بیرم با نگاه ویژه ی مسئولین شهرستان و بخش موجب شد علیرغم اینکه از قافله عقب نماند، بلکه با توجه به مجوزهایی که جهت مرکز بهداشتی و خانه های بهداشت صادر شد در بعضی موارد پیشگام نیز باشیم.

 • مراحل تکمیلی پارک جدید در راستای روستاهای غربی بزودی آغاز می شود

پارک جنگلی یکی دیگر از خواسته های مجموعه ی روستاها بود که با نگاه مثبت دکتر جعفرپور و اختصاص اعتبارات ماده ۱۸۰ و با نهایت همکاری اداره منابع طبیعی با بخشداری و شورای اسلامی بخش که مشترکا خواهان احداث پارک جنگلی واقع در روستاهای بیرم و مشرف بر تپه های کمال آباد بودند، زمین این محدوده را واگذار و برق رسانی آن را انجام دادند. و به زودی پارکی برای استفاده ی عموم به ویژه مردم روستاهای غرب بیرم احداث خواهد شد.

 • اخذ و پیگیری مجوز ۴ کتابخانه در ۴ روستا/ بزودی شاهد تحولاتی فرهنگی در سطح روستاهای بخش بیرم خواهیم بود

یکی دیگر از پیگیری های شورای اسلامی بخش در حوزه فرهنگی تاسیس کتابخانه بود که مجوز کتابخانه ی مرکز دهستان بالاده صادر شد. در مراحل پایانی اخذ مجوز برای کتابخانه روستای نجف آباد، با کمک خیرین توانستیم ساختمانی با طرح کاربری کتابخانه برای این روستا تاسیس کنیم. همچنین مجوز لازم جهت استقرار کتابخانه در روستاهای حسین آباد و محمدقاسمی نیز هستیم که با تحقق استقرار این کتابخانه ها قطعا شاهد تحولاتی فرهنگی در سطح روستاهای بخش بیرم نیز خواهیم بود.

 • با حفر چاه جدید بحران آب در سطح روستاهای بالاده و آبکنه بطور موقت رفع می شود

پیگیری در جهت رفع بحران آب در بالاده و آبکنه از جمله خواسته های مردم بوده و هست. چندین سال متمادی ست که در برخی فصول از جمله تابستان و در بعضی از روزهای سال مردم حتی قطره ای آب برای وضو گرفتن یا استحمام در این دو روستا نداشتند. با پیگیری هایی که از سوی مجموعه ی اداری شهرستان و نماینده، مسئولین بخش خصوصا امام جمعه ی محترم صورت گرفت الحمدالله منتج به حفر چاه جدیدی شده و به زودی شاهد خط انتقال آن خواهیم بود که معضل آب بطور موقت در روستاهای بالاده و آبکنه رفع شود. و اعتباراتی برای این وضعیت بحرانی از صندوق ذخیره ارزی هم جذب شده و جا دارد به نمایندگی از مردم از مسئولین اداری که پیگیر این موضوع نیز بوده اند تقدیر و تشکر کنم.

 • سه عامل در روستاها: بهسازی، دریافت قیر رایگان و آسفالت/همکاری دهیاران و نگاه مثبت شورای شهر و شهرداری قابل ستایش بود

با نگاه ویژه ی دکتر جعفرپور طرح بهسازی روستای آبکنه نیز در این دوره انجام گرفت. همچنین در ادوار گذشته نیز اجرای این طرح در سه روستای بالاده، محمدقاسمی و کریشکی شروع شده بود که ادامه ی روند طرح آنها خصوصا در دو روستای محمدقاسمی و کریشکی و مراحل تکمیلی آن در این دوره از شوراها مرهون زحمات بخشداری، فرمانداری و بنیاد مسکن شهرستان هستیم. آنچه که غیر از اعتباراتی که از ناحیه بنیاد مسکن، ماده ۱۸۰ یا دو درصد نفت و گاز جهت اجرای طرح هادی روستاها شد، زحمات قابل ستایش دهیاران روستاهای ما بود که باعث متحول شدن سطح روستاها شد. کما اینکه می بینید ما در روستاهایی که سابقا دارای دهیاری بوده اند طرح های لبه گذاری، زیرسازی، بهسازی و آسفالت خیابان ها را شاهد خواهید بود. همچنین با اختصاص قیر رایگان و اختصاص آن به روستاهای بالاده، محمدقاسمی، کریشکی، جوزقدان و لاورستان و دیگر روستاهایی که عملیات زیرسازی را انجام داده اند، باعث شد نهضت آسفالت را در سطح روستاها زنده کنیم و بتوانیم طرح های خوبی را اجرا کنیم که جا دارد از زحمات دهیاران روستاها تشکر و قدردانی کنیم.
همچنین جا دارد از شورای اسلامی شهر و شهرداری بخاطر همکاری در سطح روستاها که در جهت بهسازی و هرگونه عملیات عمرانی که با ۵۰ درصد تخفیف همراه بوده و همکاری لازم را با شوراها و دهیاران روستاها داشته تشکر ویژه ای داشته باشیم. این نگاه شورای شهر و شهرداری ستودنی ست و عاملی ست برای زدودن بافت فرسوده و چهره ی فقرگونه ی روستاها که می تواند منطقه ی بیرم را در جهت رشد و توسعه ی مضاعف در همه ی جوانب سوق داد. تاکنون در برخی از روستاها هیچ عملیات عمرانی و زیباسازی شکل نگرفته بود که با نگاه مثبت شورای شهر و شهرداری در این راستا باعث شد بتوانیم با نصف هزینه اقدامات طرح هادی را در روستاها با نسبت قابل قبولی اجرا کنیم.
از جمله مطالبات شورای بخش و شورای روستای محمدقاسمی در سفر نماینده و فرماندار به مرکز بخش بیرم، جاده ی آنتنی بین روستاهای محمدقاسمی و بالاده بود که با همکاری جناب نماینده زیرسازی آن انجام شده و امیدوارم اصلاح و تکمیل این مسیر با توجه به مسیر آب، جهت دسترسی مردم روستای محمدقاسمی به مرکز دهستان بالاده هرچه زودتر انجام گیرد.

 • البته عملکرد شورا در سطح روستاها آنچنان که شایسته ی مردم باشد محقق نشده است

مواردی که ذکر شد از جمله مسایل کلان روستاها بود که الحمدالله تا حد خیلی زیادی مرتفع شد اما در کنار مسائل وِیژه روستاها، موضوعاتی دیگر بطور جد در حال پیگیری ست اما آن نتیجه ای که شایسته ی مردم باشد محقق نشده است از جمله: احداث پارک، پاسگاه انتظامی در سطح مرکز دهستان بالاده، اختصاص زمین و سرانه های ورزشی و خصوصا سالن ورزشی در سطح روستاها به ویژه مرکز دهستان بالاده می باشد.

محمد نوروزی (۱)

 • عملکرد شورای بخش در قالب کلان در حوزه ی راه، آب، گاز، تقسیمات کشوری، صنعت و اشتغال، بهداشت و درمان، استقرار ادارات و ۲درصد نفت و گاز بوده است

همچنین موضوعاتی مرتبط با منطقه می باشد که علاوه بر مردم روستاها، مردم مرکز بخش یا همان شهر بیرم نیز از آن منتفع می شود که با توجه به یکدلی، اتحاد بین دو شورای بخش و شهر، تقریبا کلیه مکاتبات کلان بخش و مطالبات و خواسته های مردم مشترکا و بعضا حتی با همکاری و تعامل امام جمعه محترم و بخشداری بیرم با ۴ امضاء به سمع و نظر مسئولین مربوطه رسانده می شد که اعم این مطالبات بصورت دسته بندی در حوزه ی راه، آب، گاز، تقسیمات کشوری، صنعت و اشتغال، بهداشت و درمان، استقرار ادارات و ۲درصد نفت و گاز بوده که به نتایج نسبتا قابل قبولی نیز دست پیدا کرده ایم. البته نمیشه گفت که خواسته های مردم را ۱۰۰ درصد مرتفع کرده ایم اما خب تحولاتی که در این دو سه سال در این دوره از شورای اسلامی شاهد آن بودیم نتایج نسبتا قابل قبولی داشته است و امیدواریم این روند ادامه پیدا کند و حتی با شتاب بیشتری شاهد خدمت رسانی به مردم باشیم.

 • بعد از ۳۰ سال سه ورودی بیرم آسفالت می شود

از جمله مسایل مشترک شورای اسلامی بخش و شهر موضوع راه می باشد که ورودی بیرم به سمت مرکز شهرستان قریب به بیش از ۳۰ سال پیش که از حداقل استانداردهای لازم نیز برخوردار نبود، با توجه به نگاه مثبت استاندار وقت دکتر احمدی و انعکاس مطالبات به وی، پیگیری به جد نماینده و فرماندار و مدیر کل اداره راه و شهرسازی لارستان باعث شده که راه بیرم به سمت مرکز شهرستان اصلاح شود. هرچند این عملیات مورد رضایت نمایندگان مردم و خدمتگزاران بخش بیرم نیست و به کندی پیش می رود ولی امیدواریم مردم این منطقه ی بزرگ و کهن بتوانند هرچه زودتر از این زحمات خدمتگزاران نظام جمعوری اسلامی بهرمند شود.
مسیر بیرم به سمت روستاهای غربی که بیشترین تردد و تلفات جانی سالانه و غیر استانداردترین جاده ی این منطقه را به خود اختصاص داده است، در قالب طرح کمربندی کمال آباد می باشد و در راستای روستاهای غربی بیرم واقع شده است که در گذشته اقدامات خوبی صورت گرفت ولی در یک بازه زمانی این پروژه متوقف شد. حال با توجه به اینکه مجموعه شهرستان و مجموعه ی بخش بر این باور رسیده اند که این محور باید اصلاح شود، مجددا عزم خود را جزم کرده اند تا مقدمات تعریض جاده و تعریض پل باریک و خطرناک روستای نجف آباد را به اتمام رسانند و شاهد تعریض جاده ی بیرم به سمت روستای لاورستان و ارتقای درجه ی این راه نیز باشیم.
همچنین پس از سالیان بسیار طولانی جاده های ورودی بخش و شهر بیرم حتی یک متر روکش آسفالت را به خود نگرفته بودند که بالاخره سومین ورودی بیرم که از شهر بیرم به سمت مرکز دهستان بالاده و از مرکز دهستان تا آبکنه روکش آسفالت به خود گرفت که شاهد آسفالت استاندارد و قابل قبولی هرچند بدون تعریض، در ورودی جنوب شرقی بیرم هستیم در صورتیکه حق و حقوق مردم منطقه بیرم در این راستا بیش از این و به حق است.
به هر حال بعد از ۳۰ سال تحولات حوزه ی راه بعد از جهاد سازندگی در منطقه ی بیرم شاهد آسفالت و ساماندهی وضعیت راه در طول دو الی سه سال در سه ورودی بیــرم هستیم.

 • انجام طرح مطالعاتی آبکنه به عمادشهر در طول سال ۹۵ / تونل بالنگستان با ۸ میلیارد وارد فاز اجرایی شد

شورای اسلامی شهر و شورای اسلامی بخش با یکدلی و تعامل سازنده طرح های دیگری نیز ارایه داده اند که در اختیار نماینده ی محترم، فرماندار، مدیر کل اداره ی راه قرار گرفته که در حال بررسی می باشد. طرح اتصال بیرم به عمادشهر و مرکز شهرستان لارستان از طریق کوه گاوبست روستای آبکنه از جمله طرح هایی ست که قول داده اند تا پایان سال ۹۵ طرح مطالعاتی آن انجام گیرد و بتوانیم با دیدگاهی نو و نزدیک جهت دسترسی به مرکز شهرستان و راهیابی به استان هرمزگان قدمی پایدار برداریم.طرح گردنه بالنگستان از جمله طرح هایی بود که علیرغم اینکه تحت نظارت و بررسی اداره راه شهرستان گراش بود، با توجه به دغدغه های مردم بیرم و پیگیری هایی که از طریق مدیر کل اداره کل راه و شهرسازی لارستان، نماینده و فرماندار صورت گرفت، مجددا عملیات این پروژه نیز با اعتبار ۸ میلیارد تومان وارد فاز اجرایی شد.
موضوع راه یکی از دغدغه های اصلی بخش بود که خدمتگزاران مردم اعم از شورای اسلامی شهر و بخش بیرم، بخشدار محترم و با رهبری رهبر مذهبی بخش حاج آقا زندوی پیگیری های مشترکی صورت گرفته و نتایج نسبتا مثبت و قابل قبولی نیز داشته است.

 • گازرسانی در طول سال ۹۵ در سطح بخش بیرم به اتمام می رسد

موضوع گاز از جمله مطالباتی بود که از سال ۸۵ بارها و بارها به مردم گوشزد شده که مشکل گاز بیرم حل شده است، اما نتایجی در جهت اجرای این طرح در بر نداشته است. با پیگیری های دکتر جعفرپور طی دوره ی قبل و قول مساعد ایشان مبنی بر اجرای طرح گازرسانی در سال ۹۵ به روستاها و شهر بیرم بطور همزمان امیدواریم که مردم منطقه از این خواسته ی بحق و نعمت خدادادی بهرمند گردند و تا پایان سال ۹۵ به اتمام برسد. و به زودی امیدواریم حتی در این ماه شاهد عملیات اجرایی گازرسانی به شهر و روستاهای بیرم نیز باشیم.
قطعا در راستای پیگیری مسائل منطقه همانطور که مردم بخش دغدغه دارند، نمایندگان بخش نیز با همین دغدغه مندی و با همان حساسیت خواسته ی مربوطه را دنبال می کنند و شاید بیش از آن چیزی که ما دغدغه داریم مسئولین کلان شهرستان و در رأس آنها نمایندگان محترم نیز این موضوعات را پیگیری کنند که این حساسیت یقینا منجر به خیر و برکت و توسعه و پیشرفت کل منطقه خواهد شد.

 • شعبه تأمین اجتماعی و نمایندگی اداره بهزیستی در مرکز بخش بیرم مستقر شد/در آینده ای خیلی نزدیک شاهد راه اندازی راهدارخانه و اداره کمیته امداد خواهیم بود

علاوه بر مساله ی راه و گاز، استقرار ادارات نیز از جمله مکاتبات مشترک شورای اسلامی شهر، شورای اسلامی بخش، بخشداری و دفتر امام جمعه ی محترم بیرم بود که خواستار استقرار اداره راه با توجه به اینکه ساختمان آن ۲۰ سال قبل آماده شده است یا حداقل راه اندازی راهدارخانه در مرکز بخش، شعبه اقماری تأمین اجتماعی و نمایندگی اداره بهزیستی، شبکه بهداشت، نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبدیل دفتر مراقب اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری بیــرم به نمایندگی، استقرار اداره دارائی، پلیس +۱۰ ، آموزشگاه راهنمائی و رانندگی، شعب بانک های ملت و مسکن، دستگاه صدور کارت ملی جهت اداره ثبت احوال و ارتقاء کمیته امداد امام خمینی (ره) به اداره از جمله مطالبات اداری مهم و به حق مردم منطقه بیرم بود از دکتر جعفرپور نماینده مردم شهرستان های لارستان و خنج و گراش در مجلس دهم شورای اسلامی، نجیب زاده فرماندار ویژه ی لارستان و دیگر مسئولین مربوطه شده ایم که الحمدالله منتج به استقرار شعبه اقماری تأمین اجتماعی و نمایندگی اداره بهزیستی در مرکز بخش شد و در آینده ای خیلی نزدیک شاهد راه اندازی راهدارخانه و اداره ی کمیته امداد با توجه به اینکه مجوز ارتقاء آن صادر شده است در سطح بخش بیرم خواهیم بود.

در حوزه ی سلامت با توجه به نگاه ویژه ی دولت و اجرای طرح تحول سلامت توسط وزارت بهداشت و درمان، که شوراها کمتر در این حوزه نقش داشتند، از مسئولین امر که دغدغه ی سلامت مردم را داشتند تقدیر و تشکر می کنیم.

 • جذب اعتبارات میلیاردی جهت شهرک صنعتی بیرم 

یکی از موضوعات دیگر فراهم آوردن شرایط اشتغال برای مردم خصوصا جوانان منطقه هست که شوراهای اسلامی به نمایندگی از مردم مشترکا پروژه ی شهرک صنعتی را بطور جدی دنبال کردند که در این امر نیز الحق و الانصاف مجددا با پیگیری های نماینده ی محترم، فرماندار محترم و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی نهایت همکاری صورت گرفت و اعتبارات میلیاردی جهت اجرای خیابان، تک لبه و جذب آب شهرک صنعتی بیرم جذب شد و ان شاء الله امیدواریم خیلی زود شاهد راه اندازی شرکت ها و کارخانجات توسط سرمایه داران و سرمایه گذاران در سطح این شهرک باشیم. البته پیمانکار شهرک متاسفانه آنچنان که شایسته هست نتوانست خدمات ارائه دهد و منتظر پیمانکار بعدی هستیم تا حضور یابد و موضوع بهسازی خیابان های داخل شهرک را هرچه سریعتر به اتمام برساند تا در مرحله ی بعدی طرح برق رسانی نیز انجام گیرد.

 • احداث گوراب در ۷ حوزه آبخیزداری بخش بیــرم

بحران آب از جمله مسایلی ست که مردم منطقه با آن دست و پنجه نرم می کنند و شورای بخش و شهر به جد پیگیر آن هستند و شاید آنطور که باید نتوانسته ایم با ارایه راهکارهای خود در جهت رفع و یا کنترل این بحران گامی عملی برداریم اما جهت احداث گوراب هایی در سطح منطقه با توجه به تعیین و بررسی ۷ حوزه آبخیزداری اعتباراتی جذب شده است. اما هنوز با توجه به کمبود اعتبارات آن گونه که شایسته است امکان حل کردن بحران آب تاکنون میسر نگردیده است. این موضوع خیلی مهم توسط نمایندگان و مسئولین بخش و شهرستان در حال بررسی و پیگیری ست. اما آنچه که از مردم و خصوصا کشاورزان انتظار می رود صرفه جویی در مصرف بهینه این نعمت می باشد که از این حداقل سفره زیرزمینی باقیمانده نهایت استفاده را ببریم تا بتوانیم راهکاری عملیاتی در جهت کنترل این بحران در مدت زمانی محدود بکار گیریم.

 • کلام آخر؛ همه ی تحولات را مرهون اساتید خود در شوراهای اسلامی در ادوار گذشته می دانیم

در کنار کلیه مسایل جا دارد از نمایندگان مردم در ادوار گذشته شوراهای اسلامی تشکر و قدردانی بعمل آید. شاید آغاز خیلی از مواردی که عنوان شد از ناحیه دوستان مان در ادوار شوراهای اسلامی باشد. بعنوان مثال موضوعات راه صرفا به دو سال اخیر ختم نمی شود و بحث شهرک صنعتی نیز به ادوار گذشته برمی گردد. قطعا در هر آغازی انرژی زیادی جهت به حرکت درآوردن یک چرخه ی ایستاده بکار گرفته می شود که در واقع باید مدیون زحمات نمایندگان مردم در ادوار گذشته بود. الحمدالله توفیقاتی حاصل شد که پس از به حرکت درآمدن چرخه در این دوره شورای اسلامی در خدمتگزاری به مردم به نتایج قابل قبولی دست یابیم و شاهد پیشرفت قابل چشمگیری تری در حوزه های متعدد در این دوره باشیم. اما همه ی این تحولات را مرهون اساتید خود در شوراهای اسلامی در ادوار گذشته می دانیم.

محمد نوروزی ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.