سرخط خبرها

به بهانه ۲۰ اسفند

بیــرم کهن/علی ملکپور: یادش بخیر سال ۸۶ چه شور و حال قرآنی بر فضای شهر و منطقه بیرم حاکم بود همه با عشق مشغول به کار بودند یکی بر در و دیوار شهر جملات قرآنی می نوشت. دیگری فضای شهر جارو می کرد و آن یکی بر پایه های برق بالا می رفت و نصب می کرد تراکت هایی که بر آن جملات قرآنی نوشته بود. همه بودند پیر و جوان رئیس و کارمند، دانشجو و دانش آموز پولدار و بی پول، کاسب و کارگر و خلاصه همه در میدان حاضر بودند برای خدمت به قرآن و تجلیل هر چه با شکوه تر از حافظان و حاملان و قاریان قرآنی که از شهرهای مختلف استان به این منطقه می آمدند.

مسابقات قرآن مرحله پنجگانه استان فارس یک خاطره به یاد ماندنی در اذهان به یادگار گذاشت که هنوز هر بار در مسابقات قرآن در شهرهای دیگر شرکت می کنیم همه اظهار می کنند سال ۸۶ مردم بیرم سنگ تمام گذاشتند برای تجلیل از دانش آموزان قرآنی، کار که برای خدا باشد فراموش نخواهد شد.
اکنون پس از ۸ سال انتظار بار دیگر این افتخار نصیب مردم منطقه بیرم شده است و حدود ۵۰۰ نفر از دانش آموزان شهرستان لارستان، گراش و اوز روز پنجشنبه ۲۰ اسفند برای شرکت در مسابقات قرآن، اذان، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه به بیرم خواهند آمد. به کلامی دیگر مردم شریف منطقه افتخار میزبانی از نوجوانان و جوانان دارند که حاملان قرآن هستند.
۲۰ اسفند فضای منطقه حال و هوای قرآنی بر خود خواهد گرفت؛ ۲۰ اسفند دوباره شاهد غرور و ظهور همت بالای مردم دیاری خواهیم بود که هر زمان که لازم بوده است دست به دست هم داده اند و یک دل و یک صدا با همت و مناعت طبع مثال زدنی خود افتخار آفرین بوده اند.
برکات سال ۸۶ در میزبانی خالصانه از حاملان قرآن بر همگان روشن است بیایید بار دیگر در خدمت به قرآن و اهلبیت عصمت و طهارت همه با هم تلاش کنیم تا این بار نیز مانند سال ۸۶ خاطره ای فراموش نشدنی در اذهان به یادگار بگذاریم. هر کاری به عنوان مثال از هم اکنون تمام تاکسی تلفنی های شهر اعلام کرده اند که ۲۰ اسفند به صورت صلواتی در خدمت دانش آموزان قرآن و دست اندرکاران مسابقات هستند.
از هم اکنون هر کس هر کاری می تواند انجام دهد و به اطلاع ستاد برگزاری در آموزش و پرورش برساند.

Print Friendly, PDF & Email

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار