سرخط خبرها

اعلام آخرین مهلت استخدامی کانون پرورش فکری بیرم

به گزارش بیرم کهن کانون پرورش فکری کودکان بیرم بمنظور تکمیل کادر اداری و خدماتی خود در نظر دارد آزمون استخدامی برگزار نماید متقاضیانی که دارای مدرک لیسانس در رشته های امور فرهنگی یا هنری دارند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش بیرم مراجعه نمایند. آخرین مهلت شنبه ۲۴ بهمن ماه ۹۴ می باشد و آزمون استخدامی آن ۲۶ بهمن ماه ۹۴ می باشد.
گشایش پنجاه و پنجمین مرکز کانون فارس در بیرم
به گزارش بیرم کهن به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مرکز فرهنگی‌هنری کانون شهرستان بیرم در جنوب استان فارس با حضور حجت الاسلام سیدحسین زندوی امام جمعه، علی‌اکبر نجیب‌زاده معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، بخشدار، شهردار، اعضای شوراها و جمعی از مسئولان روز ۲ شهریور گشایش یافت.

در این مراسم مجتبی حق‌پرست، مدیرکل کانون فارس با اشاره به مراحل ساخت ساختمان بیرم گفت: ساخت این مرکز در سال ۱۳۸۹ از محل اعتبارات ۲ درصد نفت و گاز شهرستان لارستان و اعتبارات سرمایه‌ای استان به میزان ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال آغاز و در سال ۱۳۹۱ به اتمام رسید اما به دلیل مشکلات جذب نیروی انسانی، راه‌اندازی این مرکز فرهنگی‌هنری به تعویق افتاد و متاسفانه تاکنون اقدامی جهت راه اندازی آن صورت نگرفت.

فعالیت های یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

سابقه فعالیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که با هدف ایجاد امکانات لازم جهت رشد و پرورش فکری و ذوقی کودکان و نوجوانان تاسیس شده است به میانه دهه چهل شمسی در سال ۱۳۴۴ باز می گردد و عرصه فرهنگ، ادب، تعلیم و تربیت و هنر ایران در این سالها شاهد رشد، بالندگی و تکامل  این نهاد تاثیر گذار بوده است.
میلیونها کودک و نوجوان هر روز صفحه های کتابهای کانون را ورق می زنند، پای قصه ها و داستانها، تمثیلها و ضرب المثل های ایرانی می نشینند و صفحات پاک ذهن و قلب خویش را با جوهر دانش و آگاهی رقم می زنند.
مربیان کانون در این مراکز که کتابخانه هایی با روش باز در آن قرار گرفته است علاوه بر امانت دادن کتاب به ارایه ۴۰ عنوان فعالیت فرهنگی هنری می پردازد.
قصه گویی، شعر خوانی، نمایش عروسکی، پخش فیلم، تهیه روزنامه دیواری، کتابخوانی، نقاشی، سفالگری، تکه چسبانی، گفتگو های آزاد و … از آن جمله است.
از سویی دیگر آثار فرهنگی، ادبی و هنری تولید شده در این نهاد مخاطبین گسترده ای را در سراسر کشور تحت پوشش خود قرار می دهد.
انتشار ۱۴۰ عنوان کتاب با شمارگانی  بیش از ۳ میلیون در سال، تولید هزاران دقیقه فیلم های کوتاه، بلند، زنده، مستند و پویانمایی، تولید دهها عنوان نوار موسیقی، نمایش عروسکی، سرگرمیهای سازنده و اسباب بازی و نرم افزار های آموزشی رایانه ای از آن جمله به شمار می روند.
همچنین برگزاری جشنواره های “یک هفته با کانون” (ارایه فعالیتهای مراکز فرهنگی و هنری)، قصه گویی، نمایش عروسکی، کتاب کودک و نوجوان، مطبوعات کودک و نوجوان و جشنواره بین المللی پویانمایی از دیگر فعالیتهای کانون در طول سال است.
کانون زبان ایران نیز که از زیر مجموعه های کانون است که با داشتن شعبه های زیادی در سراسر کشور کار آموزش زبانهای فارسی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی و عربی را بر عهده دارد.
این در حالی است که تمامی فعالیتهای عنوان شده از پشتوانه پژوهشی گسترده ای برخوردار است که این مهم در بخش پژوهش کانون صورت می پذیرد.
در عین حال فعالیتهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تنها به داخل ایران محدود نمی شود بلکه همکاریهای وسیع کانون با نهادهای بین المللی و حضور گسترده  آثار اعضا و تولیدات فرهنگی و هنری در رقابتهای هنری جهان از فعالیتهای بین المللی کانون به شمار می رود که از این راه افتخارات فراوانی نصیب کودکان، نوجوانان، هنرمندان و نویسندگان ایرانی شده است.
  گفتنی ست در آیین صبح روز ۷ بهمن ماه در مجتمع فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس از زحمات ۱۳ ساله ی مجتبی حق پرست تجلیل شد و زهرا افتخاری به سمت مدیر کل جدید کانون فارس منصوب شد.
Print Friendly, PDF & Email

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار