سرخط خبرها

مراحل یک عملیات ۹ ساله در بیــرم/عملکرد نمایندگان در ادوار گذشته

بیرم کهن/سعید دلاور: دیر زمانیست از زندگی شهری و شهرنشینی می­ گذرد و مردم و جامعه به سمت مدرن و صنعتی شدن پیش می­ روند و با مشکلات جدید زندگی مدرن دست و پنجه نرم می­ کنند و دیگر دغدغه تهیه امکانات اولیه زندگی مانند آب، راه، گاز و برق را ندارند. اما در میان این مدرن شدن ها و پیچ و خم زندگی هنوز مناطق بیشماری در استان فارس وجود دارد که قهر طبیعت در کنار بی­ مهری ها زندگی را بر دوش آنها سخت نگه داشته و مردم سخت کوش برخی بخشها و روستاهای جنوبی فارس را از بهره گیری از امکانات اولیه محروم ساخته است. معمولا مشکلات روستانشینان بیش از شهرنشینان است آن هم به این دلیل که از امکانات کمتری نسبت به مردم شهرنشین برخوردارند و مسئولان باید توجه ویژه ای به این قشر که پایه پیشرفت کشور را تشکیل می­ دهند داشته باشند. نداشتن آب آشامیدنی و کشاورزی بخاطر خشکسالی در کنار نبود ساختار مناسب آبرسانی برای جلوگیری از هدر رفتن آب و انتقال مناسب آن، نداشتن امکاناتی مانند گاز و برق بخصوص در مناطق روستانشین مواردیست که در این دوره زمانی که کشور رو به مدرن شدن است اتفاقی نامبارک محسوب می­ شود. تامین آب آشامیدنی مناسب، برق و گازرسانی مشکلی نیست که نتوان آن را برنامه ریزی و ساماندهی کرد بلکه در کنار مشکل خشکسالی در برخی مناطق می توان با مدیریت صحیح و صرف مقداری بودجه رفاه نسبی را برای مردم ایجاد کرد. در این راستا با توجه به عملکرد ضعیف نمایندگان در ادوار گذشته نسبت به منطقه ی بیرم حتی در حوزه ی گازرسانی نیز می توان با بررسی عملکردهای آنان نسبت به تلاش نماینده ی فعلی حوزه ی انتخابیه شهرستان های لارستان، خنج و گراش و با استناد به گزارش ذیل به وضوح به این موضوع پی برد. از جمله نمایندگان مردم و دولت در ادوار گذشته در انجام عملیات گازرسانی به بیرم را می توان: یوسف محبی، علی‌اصغر حسنی، منصور محتاجی، علی محمد امیری و جمشید جعفرپور نام برد که مردم فهیم منطقه بیرم می توانند با انتخابی بحق، حماسه ای حداکثری را در این دوره رقم بزنند.

جعفرپور و نمایندگان لار - گاز رسانی

تصویب طرح گازرسانی به بیــرم در سال ۱۳۸۵

طبق ماده ۱۳ قانون بودجه سال ۱۳۸۵ کل کشور مقرر شد به منظور تسهیل و کمک در امور گازرسانی و لوله کشی گاز و فاضلاب منازل، متقاضیان استانی و ادارات شهرستان به ازای هر واحد مسکونی به ترتیب مبلغ ۱۵۰ هزار تومان و ۴۰۰ هزار تومان، تسهیلات با دوره بازپرداخت سه ساله از سقف ۳۰ میلیارد تومان جهت لوله کشی گاز و ۵۰ میلیارد تومان جهت لوله کشی آب و فاضلاب با تأیید شرکتهای آب و فاضلاب و بدون اخذ وثیقه پرداخت گردد. همچنین تأمین هزینه برق جهت روشنایی برق میادین و پارکها در شهرهای با جمعیت زیر یکصدهزار نفر بر عهده وزارت نیرو بود که مساجد و حسینیه های روستایی از پرداخت هزینه برق، گاز، آب و فاضلاب معاف بودند.

از سال ۸۵ تا ۱۳۹۰ بیرم از نعمت آب، راه و گاز بی بهره ماند

موضوع بودجه ی گازرسانی سال ۸۵ که برای کل کشور مصوب شد در زمان نمایندگی یوسف محبی بود که متاسفانه طی دو سال نمایندگی وی اقدامی صورت نگرفت. با توجه به مصوبات گازرسانی سال ۸۵ به بیرم که متاسفانه ۲ سال از عدم پیگیری و اجرای این طرح سپری شد؛ بالاخره در تاریخ پنجشنبه ۲۷ تیرماه ۱۳۸۷ جلسه شورای اداری بخش بیرم با حضور حسنی نماینده مردم لارستان و خنج در مجلس شورای اسلامی، محتاجی فرماندار لارستان، زندوی امام جمعه بیرم، زارعی بخشدار بیرم، تنی چند از مسئولین ادارات، معتمدین محلی، دهیاران و شوراهای بیرم، مسئولین شهرستان  در سالن فرهنگی هنری شهدای آموزش و پرورش منطقه بیرم برگزار گردید. در این جلسه فرماندار لارستان سخنانی در رابطه با مسائل کلان شهرستان مانند آبرسانی، گازرسانی و گسترش راههای مواصلاتی بیان و حسنی نیز گزارشی از آغاز فعالیت مجلس هشتم و آمادگی جهت پیگیری امور مردم را ارائه نمودند. و در این برهه از زمان نیز بیرم به آن چیزی که دست نیافت همان آبرسانی، راه و گاز بود!

تا اواخر سال ۹۰ پروژه گاز رسانی در شهرهای بیرم و صحرای باغ به پایان می‌رسد

“علی‌اصغر حسنی” در مورخ جمعه ۷ مرداد ۱۳۹۰ در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اعلام کرد: طی نامه‌ای به مدیرعامل شرکت گاز استان فارس، شتاب در بهره‌برداری از طرح گازرسانی به شهرهای بیرم و صحرای باغ از توابع شهرستان لارستان را خواستار شده است. نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی افزود: این پروژه گازرسانی از محل مصوبات سفر دور دوم ریاست جمهوری و هیئت دولت به استان فارس است که خوشبختانه طراحی خط انتقال آن به اتمام رسیده و امیدواریم شرکت گاز استان نسبت به بهره برداری از این پروژه در سال جاری تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا مردم این منطقه از نعمت پربرکت گاز برخوردار شوند. حسنی، با بیان این که هنوز برخی از شهرهای جنوبی استان فارس از نعمت گاز شهری محروم هستند، گفت: خوشختانه تا اواخر سال ۹۰ پروژه گاز رسانی در شهرهای بیرم و صحرای باغ به پایان می‌رسد و این دو شهر در آینده نزدیک از نعمت گاز برخوردار خواهند شد. وی توضیح داد: طرح کارشناسی عملیات اجرایی گاز رسانی به بخش ارد از توابع شهرستان گراش، پایان یافته است که شرکت گاز استان فارس باید برای عملیاتی کردن این طرح که از مصوبات سال جاری است، اقدام کند. نایب رئیس مجمع نمایندگان استان فارس ادامه داد: گازکشی به شهرستان‌های جنوبی استان فارس فواید و برکات فراوانی را به همراه دارد که یکی از فواید آن می توان، خدمت‌رسانی به مردم، رونق تولیدات و توسعه صنعت است که موجب رشد اقتصادی منطقه و استان می‌شود. حسنی یادآور شد: مصوبات سفر مقام معظم رهبری (دامت برکاته) و رئیس جمهوری به استان فارس باید با جدیت دنبال شود و انتظار عموم مردم از نمایندگان خود پیگیری مطالبات آنان است. وی همچنین در نامه دیگری به محمود بهمنی رئیس بانک مرکزی، شتاب در پرداخت وام به شرکت گاز استان فارس را نیز خواستار شد.

شهرهای شهرستان به جز لار و لطیفی در سال ۱۳۹۱ از نعمت گاز محروم هستند

اکنون ۸ آذرماه ۹۱ می باشد و بیشتر مناطق لارستان از سیستم گازرسانی محروم هستند. فرماندار لارستان در خصوص مشکلات آب و گاز در این مناطق گفت: مطالعات گاز رسانی به شهر لارستان صورت گرفته اما تاکنون اعتباری در این خصوص به این شهرستان داده نشده و شهرهای این منطقه به جز لار و لطیفی از گازکشی محروم هستند. علی محمد امیری با اشاره به وجود هشت شهر در لارستان افزود: متاسفانه در مناطق مانند بیرم، بنارویه، جویم از مدتها پیش بحث گازرسانی مطرح بوده اما به دلیل نداشتن توجیه اقتصادی متاسفانه از سال ۸۹ مناطقی مانند بیرم از گازرسانی محروم و بودجه برای این کار تخصیص داده نشده است. فرماندار لارستان افزود: اقداماتی صورت گرفته اما نتیجه ای در خصوص گازرسانی گرفته نشده است. آب آشامیدنی بیشتر مناطق لارستان قابل شرب نیست وی ادامه داد: با وجود اینکه منطقه لارستان منطقه ای گرمسیر و حساس از نظر آبرسانی بوده متاسفانه از آب آشامیدنی مطلوب بهره ای نبرده است. امیری تصریح کرد: به کمک خط لوله سلمان فارسی آب به مناطق مانند لار، خنج، گراش اوز و… کشیده شده اما هنوز در خیلی از مناطق که لوله کشی نیز انجام شده متاسفانه آب قابل شرب نیست و فقط برای شستشو استفاده می شود. فرماندار ویژه لارستان ادامه داد: هنوز در کلیه مناطق بخاطر ذائقه مردم از آب انبارها استفاده می شود که یکی از مطالبات مردم امکان کشیدن خطوط لوله آب از خلیج فارس به لارستان است. امیری در خصوص آب کشاورزی اعلام کرد: متاسفانه در مناطق کشاورزی لارستان آب جاری نداریم و آب های زیرزمینی نیز به سمت شوری رفته اند. فرماندار لارستان در خصوص وضعیت برق رسانی به لارستان اظهار داشت: تعرفه های برق در لارستان نسبت به شیراز و دیگر شهرها مناسب است اما مردم بخاطر گرما و استفاده زیاد از برق خواستار تعرفه ای نزدیک به بندرعباس هستند.

در سال ۹۲ بودجه ی خط انتقال گاز بیرم فریز(بلوکه) شد/ فاز اول اجرایی گازرسانی به بیرم آغاز می گردد

آخرین وضعیت پروژه گازرسانی به شهرستان لارستان به دنبال جلسه ای که در مردادماه ۱۳۹۲ با حضور دکتر جعفرپور، نماینده مردم لارستان، خنج و گراش با مدیر عامل گاز استان فارس و فرماندار وقت، معاونین و رئیس اداره گاز لارستان در محل اداره گاز لارستان تشکیل شد، تصمیماتی به تصویب رسید که پس از گذشت ۵ ماه مجددا توسط نماینده مردم مورد پیگیری قرار گرفت. به همین منظور در جلسه ای با حضور دکتر جعفرپور و مهندس محمدی مدیر گاز استان فارس میزان پیشرفت مصوبات و تعهدات اداره کل گاز استان فارس مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت. برابر اعلام مدیر کل گاز، آخرین وضعیت پروژه های گاز رسانی به شرح زیر بود:
گاز رسانی به بیرم از جمله پروژه های مورد تاکید جدی نماینده بود که توانست مطالباتی را مصوب و مراحلی را پشت سر بگذارد از جمله: بودجه خط انتقال گاز بیرم بلوکه و نقدینگی مورد نیاز تأمین گردد – مسیر خط انتقال و طراحی خطوط گازرسانی بررسی شود – اداره کل گاز استان میزان و اندازه لوله های مورد نیاز برای انجام پروژه مورد بررسی قرار دهد – انتخاب مشاور طراحی خط انتقال و تجهیز کارگاه – برابر اظهار مدیر کل گاز استان در نیمه اول سال آینده مقرر شد با انتخاب پیمانکار، فاز اول اجرایی گازرسانی به بیرم آغاز گردد.
این در حالی بود که مراحل گاز رسانی به فیشور و محلچه جهت استقرار ایستگاه CGS نیازمند رفع تغییر کاربری زمین بود. همچنین در روستای براک پکیج گاز رسانی تهیه شده بود و مقرر بود که مراحل بعدی انجام گیرد.

احداث مسیر خط انتقال گاز به بیرم تا بیستم بهمن ماه ۱۳۹۲

همایون پیروی ریاست شورای اسلامی شهر بیرم نیز در نیمه های مردادماه ۹۲ اعلام داشت: پس از پیگیری های مستمر مسئولین ذیربط در خصوص گازرسانی به شهر بیرم و دستور اکید وزیر محترم نفت و مدیر عامل محترم شرکت گاز ایران، به منظور اجرائی شدن موضوع، جلسه ای در مورخ ۵ مردادماه ۹۲ در دفتر مدیر عامل محترم گاز استان فارس تشکیل و تصمیماتی طبق صورت جلسه ضمیمه اتخاذ گردید. وی ادامه داد: در همین راستا با تشکیل جلسه با مهندس قاسمی وزیر نفت، و با حضور امام جمعه محترم بیرم حجت الاسلام سید حسین زندوی و معتمدین بیرم، دستور گازرسانی به بیرم گرفته شد و در ادامه این روند با پیگیری و مذاکرات متعدد دکتر جعفرپور، هیات مدیره شرکت گاز عملیات گازرسانی به بیرم را به تصویب رساند و در روزهای پایانی دولت دهم این مصوبه به شرکت گاز استان فارس ابلاغ گردید. همچنین با ادامه پیگیریهای بعمل آمده توسط نماینده مردم، مدیر کل شرکت گاز استان فارس و معاونان و مدیران آن در مرکز شهرستان حضور یافتند و در جلسه ای با حضور دکتر جعفرپور، مدیر کل گاز استان و آقای امیری فرماندار لارستان نسبت به گازرسانی به بیرم به بحث پرداختند و موارد ذیل به تصویب رسید.

طرح پیشنهادی خط انتقال در شهریورماه ۱۳۹۲/گاز رسانی به بخش بیرم، روستاهای در مسیر آن و شهرک صنعتی/ با اعتبار بلوکه شده، لوله ها خریداری شود/ انتخاب مشاور برای مسیر انتقال بیرم حداکثر تا ۴۰ روز دیگر

مسایل و مشکلات گاز شهرستان لارستان در شهریور ماه ۹۲ با حضورعلی محمد امیری فرماندار ویژه لارستان، دکتر جعفرپور نماینده مردم لارستان، خنج و‌ گراش، هوشنگ محمدی مدیرعامل گاز فارس و معاونین و هیئت مدیره شرکت گاز استان و اعتمادپور رئیس زون لارستان در محل اداره گاز این شهرستان بررسی شد. در این نشست ابتدا اعتمادپور رئیس منطقه لارستان ،گزارشی از وضعیت گازرسانی زون لارستان ارائه نمود. سپس امیری فرماندار فرمانداری ویژه لارستان هم اظهار داشت: لارستان بزرگ با ۲۳۰ هزار نفر جمعیت و با ۱۵ هزار کیلومتر مربع وسعت، با ۶ بخش و ۸ شهر و نزدیک به ۲۰۰ روستا و آبادی، اما کمترین بهره مندی از این نعمت خدادادی یعنی گاز را دارد. وی از مدیر عامل گاز استان فارس خواستار گاز رسانی به بخش بیرم و روستاهای در مسیر آن، بخش صحرای باغ از طریق بیرم یا ارد و فداغ، گازرسانی به ۳۰ روستای واجد شرایط که در شعاع کمتر از ۱۵ کیلومتر خط انتقال هستند، گاز رسانی به شهرک صنعتی اوز و بیرم و دیگر نواحی صنعتی شامل ناحیه صنعتی پشته سنگر، حسن لری و کارخانه سیمان لارستان و تکمیل شبکه گازرسانی در شهرهای لار و لطیفی و مسکن مهر قلات خانی و شبکه گذاری تنگ اسد شهر لار شد. سپس دکتر جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با توجه به تولید ۳۰٪ گاز کشور در استان، متاسفانه از بسیاری از استانها و در حوزه انتخابی هم از میانگین استان در سطح پایین تری قرار داریم و می بایست به نرم استان برسیم و این فاصله، فاصله زیادی می باشد. وی نیز خواستار گاز رسانی به بخش بیرم، کارخانه سیمان و دیگر مناطق این شهرستان شد و تاکید کرد: باید سطح گازرسانی در شهرستان را به سطح مطلوب ارتقاء دهیم. مهندس هوشنگ محمدی مدیر عامل گاز استان فارس هم تصریح کرد: گازرسانی به دو روش در حال انجام می باشد یکی فعال نمودن پروژه های غیر فعال و در نهایت پروژه های جدید قابل تعریف می باشد. کرامت الله نیکنام معاون بهره برداری گاز استان نیز هدف از جلسه را خدمات رسانی مطلوب تر به مردم و تاخیر در گازرسانی به منطقه لارستان را فاصله حدود ۱۱۰ کیلومتری از خط اصلی بیان نمود. وی همچنین اعلام کرد که لارستان دارای ۹۰ روستای بالای ۲۰ خانوار می باشد که بسیار گسترده بوده و معمولا پراکنده می باشد و ۵۹ روستا بالای ۱۵ کیلومتر از خط فاصله دارند که شامل گازرسانی نمی باشند، اما محلچه و فیشور در اولویت قرار دارند. نیکنام افزود: سال گذشته تهیه پکیج بزرگ بالغ بر ۶۰ کیلومتر تعریف گردید که به دلیل عدم همکاری شهرداری متاسفانه ۳۵ کیومتر بیشتر انجام نشد و خسارت چند صد میلیونی به اداره وارد گردید و هنوز ۲۵ کیلومتر دیگر باقی مانده است و پس از تنظیم قرارداد شهرداری، بعد از ۶ ماه پروژه ها انجام گیرد. در ادامه این جلسه پس از بحث وبررسی مقرر گردید طرح گازرسانی به صنایع از طریق صنایع متقاضی و با نظارت شرکت گاز استان فارس انجام شود و نسبت به انتخاب پیمانکار و تجهیز کارگاه و شروع گازرسانی حفرات خالی اقدام، به طوریکه قبل از زمستان مردم از نعمت گاز بهرمند شوند و مقرر شد نسبت به خط لوله دهکویه و کورده اقدام شود. همچنین مقرر شد در خصوص مسکن مهر قلات خانی ۲۴۰۰ متر شبکه و انشعاب اجرا گردد و نسبت به مناقصه گذاری گازرسانی به تنگ اسد طوری برنامه ریزی شود که اواخر شهریور نسبت به انتخاب پیمانکار اقدام و بهره برداری تا پایان سال ۹۲ کار اجرا گردد. دیگر اینکه مقرر گردید نسبت به تحویل زمین مورد نیاز جهت ایستگاه تقلیل فشار تنگ اسد اقدام و متعاقبا معاونت مهندسی نسبت به احداث سازه جهت نصب تلاش نماید و امور قراردادها نسبت به انتخاب مشاور برای مسیر انتقال بیرم حداکثر تا ۴۰ روز دیگر و اگر مشاور نبود واحد مهندسی اجرا نماید و سایز و قطر و مشخصات لوله و اختصاص بودجه برای بیرم (بلوکه شده) و نقدینگی مهیا و کالا خریداری شود. و در پایان در این نشست مقرر شد: عملیات اجرای گازرسانی به شهر بیرم تا قبل از دهه فجر، شبکه گذاری ۳۰ کیلومتر حوزه های شهر لار و ۳ کیلومتر حوزه های شهر اوز با مشخص کردن پیمانکار تا یک ماه آینده، تکمیل شبکه گازرسانی به قلات خانی و گازرسانی به تنگ اسد تا قبل از فصل زمستان، گازرسانی به روستاهای فیشور، مهلچه و براک تا قبل از پایان سال، گازرسانی به شهرک صنعتی اوز تا ۲ ماه آینده، تامین اعتبار لازم برای احداث ساختمان شرکت گاز لارستان از اهم مصوبات این جلسه بود.
گفتنی است در خصوص گازرسانی به کارخانه سیمان لارستان و روستاههای مسیر مصوب گردید: ۵۰ درصد هزینه ها را شرکت گاز و ۵۰ در صد را کارخانه سیمان لارستان تامین کنند. همچنین گازرسانی به روستاهای فیشور و محلچه طوری برنامه ریزی شود که پکیج تهیه و تا تاریخ یکم دی ماه ۹۲ به امور قراردادها ارائه و متعاقب آن پیمانکار انتخاب و برای دهه مبارک فجر عملیات کلنگ زنی آغاز گردد و در نهایت پیش بینی شد که برای اجرای کامل این پروژه ها مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه نیاز می باشد.

در شهریور ۱۳۹۴طرح احداث خط انتقال در طرح ملی قرار گرفت

در بهمن سال ۹۲ بود که نماینده مردم لارستان عنوان داشت: پروژه گازرسانی به منطقه بیرم وارد فاز اجرائی شده و اعتبار این طرح فریز و آماده است که در سال ۹۳ این امر اتفاق خواهد افتاد. در عین حال که طرح مطالعاتی گازرسانی صورت گرفته بود، مقرر شد طرح گازرسانی از شهر بیرم شروع شود و فعلا روستاها را منها بگذارند. تا زمانی که دکتر موسوی نماینده مردم شهرستان های لامرد و مهر اعلام کرد طرح احداث خط انتقال در طرح ملی قرار گرفت و مقرر شد مراحل اجرایی گازرسانی بیرم، چاهورز و علامرودشت بطور همزمان انجام گیرد و از روستاها این عملیات صورت گیرد که این خود چالشی اجتماعی را در برداشت. در همین راستا در مورخ ۳ شهریور ۱۳۹۴ در ادامه پیگیری های نماینده مردم شهرستان های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی جهت احداث خط انتقال گاز بیرم و چاهورز به منظور گازرسانی به مردم این مناطق، معاون وزیر نفت با ارسال نامه ای به دکتر موسوی، از قرار گرفتن این پروژه در برنامه های سال جاری شرکت ملی گاز استان فارس خبر داد. دکتر سید موسی موسوی، در نامه شجاع الدین بازرگانی معاون امور حقوقی و مجلس وزارت نفت با اشاره به سوابق پیگیری های نماینده ی مردم شهرستان های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی در خصوص گازرسانی به بخش های بیرم و چاهورز آورده است: به استحضار می رساند حسب گزارش شرکت گاز استان فارس، احداث خط انتقال بیرم و چاهورز جهت گازرسانی به منطقه مزبور در قالب اعتبارات بند ق تبصره دو قانون بودجه در برنامه های اجرایی سال جاری شرکت گاز استان فارس قرار گرفته و متناسب با تامین اعتبار انجام خواهد پذیرفت.

حداکثر تا اردیبهشت سال ۱۳۹۵ عملیات گازرسانی به بیرم آغاز می شود/ بیرم با اولویت بالا به مناقصه گذاشته شود

طبق آخرین خبر از وضعیت گازرسانی به منطقه بیرم در دی ماه ۱۳۹۴ جمشید جعفرپور با اشاره به پیگیری‌های موضوع گازرسانی به بخش‌های مختلف شهرستان اظهار داشت: یکی از کارهایی که از سال گذشته آغاز شده، موضوع گازرسانی به بیرم بود که تاکنون توسط اداره کل استان فارس اقدامات اولیه و طراحی‌های مورد نیاز و همچنین تهیه اسناد برای اقدامات اجرایی آن انجام شده و به تایید مشاور رسیده بود. وی با بیان اینکه از سال جاری برخی پروژه‌های مهم گازرسانی از ادارات کل استان‌ها به شرکت مهندسی و توسعه گاز واگذار شده تصریح کرد: ادامه پیگیری‌های بحث گازرسانی بیرم در جلسه روز چهارشنبه هفته جاری با مهندس تربتی مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز صورت گرفت. جعفرپور خاطرنشان کرد: در این جلسه با استدلال و توضیح نیازی که بخش بیرم به گازرسانی دارد و نزدیکی بیرم به بخش نفت و گازخیز و محرومیت این بخش که همه این‌ها سبب افزایش توقع مردم شده بود، طرح گازرسانی به این بخش مورد بحث و بررسی قرارگرفت و درخواست شد که بیرم با اولویت بالا به مناقصه گذاشته و اقدامات اجرایی آن آغاز گردد. وی گفت: در این جلسه مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز هم با توجه به استدلال‌ها پذیرفت که در آینده نزدیک مناقصه گازرسانی به بیرم برگزار و موضوع گازرسانی این بخش با اولویت دنبال شود. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امیدواریم طبق قولی که مهندس تربتی دادند بعد از انجام عملیات مناقصه که چند ماه به طول می‌انجامد از حداکثر اردیبهشت سال آینده عملیات گازرسانی به بیرم آغاز شود. علاوه بر این موضوع، جعفرپور با اشاره به محرومیت بخش جویم و بنارویه از گاز خاطرنشان کرد: گازرسانی به دو بخش جویم و بنارویه که از معدود شهرهای محروم از نعمت گاز در استان فارس هستند و مشکلات خود را در این زمینه دارند نیز مورد بحث قرار گرفت. وی با اشاره به اینکه موضوع مطالعات گازرسانی این دوبخش قبلا مصوب شده بود افزود: در این جلسه با توضیح نیاز این دو بخش به گازرسانی، تاکید شد که هرچه زودتر مطالعات و طراحی در خصوص بخش های جویم و بنارویه نیز صورت گیرد. نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز نیز با توجه به انتخاب شدن مشاور برای این طرح، با نظر مساعد دستور دادند تا مطالعات و طراحی فورا انجام شود. وی با ابراز امیدواری از اینکه با طراحی و انجام مطالعات، بتوان مناقصه را برای دو بخش جویم و بنارویه به طور سریع انجام داد گفت: با این اقدامات اولویت مهمی که برای سال ۹۴ در زمینه گازرسانی به بخش‌ها اعلام شده بود جامه عمل پوشید و سه بخش در شهرستان وارد فاز جدیدی از مراحل گازرسانی شدند.

قابل ذکرست طبق قول دکتر جعفرپور و خواست نوروزی رییس شورای بخش بیرم در حضور مردم در شهر و روستاهای بیرم مبنی بر اتمام مرحله گازرسانی به منازل روستاها و شهر بیرم بطور همزمان مقرر شد این عملیات را تا زمان حداکثری اسفندماه ۹۵ خاتمه دهند.

Print Friendly, PDF & Email

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.