ریزش شدید داوطلبان انتخابات دهم در حوزه ی لار و لامرد

آفتاب لارستان: همه نامزدهای اصلاح طلبِ «لارستان، خنج و گراش» رد صلاحیت شدند
از مجموع ۳۵ نامزد اولیه انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش صلاحیت ۲۰ نفر تایید نشده است.
به گزارش بیرم کهن به نقل از آفتاب لارستان؛ با پایان یافتن مهلت هیئت نظارت بر انتخابات استان فارس برای اعلام نتیجه تعیین صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس دهم، صبح امروز ۲۷ دی ماه این نتایج به فرمانداری ویژه لارستان ارسال شده است. با بررسی آفتاب لارستان مشخص شد فرمانداری لارستان اعلام پاسخ به نامزدهای انتخابات را به پس از برگزاری مراسم استقبال از شهدای گمنام یعنی ظهر امروز موکول کرده است.
در همین حال احمد رنجبر رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان فارس در گفت و گو با تسنیم، ضمن اعلام این موضوع که فقط ۳۱ درصد داوطلبان استان فارس تایید صلاحیت شده اند تعداد نامزدهای رد صلاحیت شده در حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش را ۱۲ نفر اعلام کرده است. با این وصف یعنی جمع کردن ۷ نامزد رد صلاحیت شده قبل توسط هیئت اجرایی و ۱۲ نامزد رد شده امروز توسط هیئت نظارت استان، وضعیت یک نفر از این ۲۰ نامزد معلوم نیست که می توان حدس زد از ادامه کار انصراف داده یا صلاحیتش احراز نشده است!
همچنین نامزدهای اصلاح طلب و اعتدال گرای نزدیک به دولت حسن روحانی در حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش همگی رد صلاحیت شده اند. حسین غریبی، کاظم رحیمی نژاد و اسعد زاهدی از جمله شناخته شده ترین این چهره ها هستند.
سیدشکرالله زندوی، علی اصغر حسنی، بهادر مقدس، فیض الله منصوری، هدایت الله بیگلری، کرامت الله تقوی و فتحیه فتحی هفت نامزدی بودند که صلاحیتشان پیش از این در هیئت اجرایی انتخابات تایید نشد و حالا هیئت نظارت بر انتخابات استان نیز همین رای را تایید کرده است.

تایید شدگان حوزه  «لارستان، خنج و گراش»

 1. جمشید جعفرپور(لار)
 2. یوسف محبی (لار)
 3. منصور محتاجی (لار)
 4. علی علیزاده (لار)
 5. محمداسماعیل یگانه فرد (لار)
 6. حسین فرج پور (لار)
 7. حسن هوشمند (دهکویه/ بخش مرکزی لارستان)
 8. هاشم قاسمی (دهفیش/ بنارویه)
 9. عبدالحسن حسنی پور (خنج)
 10. حشمت الله زارعی (خنج)
 11. میرزا خلیل بهمنی (گراش)
 12. حسین فقیهی (گراش)
 13. مرتضی فتحی (گراش)
 14. سیدعباس جهانبانی(گراش)
 15. داریوش سپاده (حسین آباد/ بخش مرکزی گراش)

گفتنی است طبق قانون، مراجع رسمی ازجمله فرمانداری ویژه لارستان از گزارشِ نتایج و تحویل لیست به رسانه ها منع شده اند و احتمال اشتباه در لیست فوق هرچند کم اما منتفی نیست

مجلس دهم

 

ایلنا: تایید صلاحیت سه داوطلب انتخابات مجلس در لامرد و مهر
از حوزه انتخابیه لامرد و مُهر در استان فارس، موسی موسوی نماینده دور پیشین مجلس شورای اسلامی و غلامعباس زارعی و فرهاد مقیمی نسب تایید صلاحیت شدند.
به گزارش بیرم کهن به نقل از ایلنا، حجت الاسلام سیدرضی حسینی المدنی نماینده اصلاح طلب دوره سوم مجلس شورای اسلامی در لامرد و مُهر و قاسم مقیمی پزشک و فعال سیاسی اصلاح طلب هم رد صلاحیت شدند و همچنین سیدمحسن علوی فرزند ارشد وزیر اطلاعات دولت تدبیر و امید و محمد باقر عامری نیا و بهرام طاهری نیز در این حوزه انتخابیه عدم احراز صلاحیت شده‌اند.

 1. دکتر سید موسی موسوی- پزشک متخصص-  تایید صلاحیت
 2. غلامعباس (درویش) زارعی- فوق لیسانس –  تایید صلاحیت
 3. فرهاد مقیمی نسب – فوق لیسانس – تایید صلاحیت
 4. سید محسن علوی –  فوق لیسانس –  عدم احراز صلاحیت
 5. دکتر محمدباقر عامری نیا – دکتری – عدم احراز صلاحیت
 6. بهرام طاهری –  فوق لیسانس –  عدم احراز صلاحیت
 7. شمشاد غیاثی –  فوق لیسانس –  عدم احراز صلاحیت
 8. سید مجتبی عباسی –  فوق لیسانس –  عدم احراز  صلاحیت
 9. اشتر آرایش کشکولی –  فوق لیسانس –  عدم احراز صلاحیت
 10. دکتر کوروش سلطانیه زنجانی –  پزشک متخصص –  عدم احراز صلاحیت
 11. حجت الاسلام سید رضی حسینی – تحصیلات حوزوی معادل لیسانس –  رد صلاحیت
 12. قاسم احمدی –  فوق لیسانس –  رد صلاحیت
 13. دکتر قاسم مقیمی –  پزشک عمومی –  رد صلاحیت

تسنیم: تائید صلاحیت ۳۱ درصد داوطلبان مجلس در فارس در مرحله ی شورای نظارتی استان/تائید تمام نماینده‌های فعلی استان در مجلس

به گزارش بیرم کهن؛ احمد رنجبر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با بیان اینکه تمام نماینده‌های فعلی استان فارس در مجلس شورای اسلامی تایید شده‌اند اظهار داشت: از ۷۲۷ داوطلب ثبت‌نامی ۴۷ نفر انصراف دادند.
وی افزود: ۶۸۰نفر نیز مورد ارزیابی قرار گرفتند که ۳۱ درصد مورد تایید صلاحیت واقع شدند و ۲۵درصد نیز ردصلاحیت و ۴۴ درصد پرونده آنان به لحاظ عدم دسترسی به محل کار قطعیت پیدا نکرده و عدم احراز خورده است.
رنجبر خاطرنشان کرد: از ۶۸۰ نفر ۲۰۹ نفر تایید قطعی شده‌اند،  ۱۷۲ نفر رد قطعی و ۲۹۹ نفر نیز عدم احراز خورده‌اند.
رئیس هیئت نظارت برانتخابات استان فارس  گفت: در شیراز نیز ۲۸۵ نفر بوده است که ۷۴ نفر رد صلاحیت شده‌اند و مابقی تایید و عدم احراز شده‌اند و داوطلبانی که عدم احراز صلاحیت شده اند از امروز تا ۲۹ آبان می توانند برای ثبت اعتراض خود به فرمانداری شیراز مراجعه کنند.
رنجبر با اشاره به جزییات بررسی صلاحیت‌ها در ۱۵ حوزه انتخابیه استان فارس نیز بیان کرد: در حوزه انتخابیه آباده، خرم‌بید و بوانات ۱۱ نفر، اقلید ۲ نفر، جهرم ۳ نفر، داراب و زرین‌دشت ۶ نفر، سپیدان ۴ نفر، سروستان ۷ نفر، شیراز ۷۴ نفر، فسا ۶ نفر، فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین ۷ نفر، کازرون ۷ نفر، لارستان و خنج و گراش ۱۲نفر، لامرد و مهر ۳نفر، مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد ۱۱ نفر، ممسنی و رستم ۱۳ نفر، نی‌ریز و استهبان نیز ۶ نفر رد صلاحیت شده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.