سرخط خبرها

زندوی را بهتر بشناسیم

بیرم کهن: سید شکرالله زندوی با ثبت‌نام در وزارت کشور، برای سومین بار وارد رقابت‌های انتخاباتی حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش شد. وی فعالیت اجرایی خود را از حضور در عقیدتی-سیاسی نیروهای مسلح شروع کرد. یک سال را در نیروی انتظامی تهران بزرگ گذراند و از سال ۱۳۷۵ تاکنون رییس سازمان تبلیغات استان هرمزگان است. او در طی این مدت تحصیلات دکترای خود را نیز به پایان رساند.

وی در دوره هشتم انتخابات مجلس شورای اسلامی لارستان و خنج و گراش شرکت نمود که بدون هیچ مشکلی تائید و نفر دوم انتخابات شد و با به دست آوردن ۲۷ درصد آرا بعد از حسنی قرار گرفت.

زندوی در انتخابات مجلس نهم بعد از رد صلاحیت در لار و شیراز سرانجام تایید صلاحیت خود را از شورای نگهبان دریافت کرد. این در حالی بود که روزهای پایانی به عرصه انتخابات بازگشت که علیرغم فرصت کم تبلیغات، این بار نیز ۳۵ درصد آرا حوزه ی انتخابیه را به دست آورد و مجددا دوم شد و به مجلس راه نیافت.

وی در دوره ی سوم خود نیز از سد تایید صلاحیت هیئت اجرایی انتخابات شهرستان لارستان عبور نکرد و در مرحله اول تاییدیه شهرستانی رد نشد. و تنها دلیل رد صلاحیت ایشان را ارتباط با عناصر فعال گروهک منحله (پان ایرانیسم) می دانند. از این رو جهت شناخت بیشتر ایشان و اطلاع هیئت اجرایی شهرستان لارستان متنی پیش روی شماست که خود می تواند بیانگر رفع این سوء تفاهم باشد.

سید شکراله زندوی در سال ۱۳۴۰ در بیرم و در خانواده ای اصیل و از فامیل خوشنام و مورد احترام مردم منطقه متولد شد. دوره ابتدائی را در زادگاهش بیرم گذرانده و در سال ۱۳۵۳سید شکراله زندوی جهت تحصیل علوم دینی عازم شیراز و در مدرسه حکیم شیراز در محضر شهید آیت الله دستغیب مشغول به تحصیل شد. بعد از دو سال تحصیل و فراگیری بخشی از ادبیات عرب در سال ۱۳۵۵ به قصد ادامه تحصیل عازم حوزه علمیه قم میشود و در مدرسه وثوق در خیابان صفاییه قم که از مدارس با برنامه آن زمان بود و زیر نظر آیت الله گلپایگانی اداره می شد به مدت ۹ سال از سال ۵۵ تا سال ۱۳۶۴دروس سطح را به پایان رساند و سپس در درس خارج فقه و اصول و تفسیر فلسفه و رجال و… از محضر اساتیدی بزرگ همچون حضرت آیت الله فاضل لنکرانی، آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله مشکینی، آیت الله جوادی آملی، آیت الله رضا استادی، آیت الله پایانی استاد مدرس، استاد اعتمادی، استاد طاهر شمس ایت الله سبحانی و… تا سال ۶۹ به مدت ۵ سال کسب فیض نمود؛ و از سال ۱۳۶۹ طی پیشنهادی از سوی عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مدیریت بازرسی و پس از آن با حفظ سمت به مدیریت تبلیغات منصوب که از آن زمان به مدت سه سال در دروس خارج مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای بهره برد. پس از آن در سال ۷۳ بنا به در خواست سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان مدیر کل تبلیغات اسلامی استان هرمزگان منصوب می شود. اقدامات ایشان در این مدت نسبت به بسیاری از استانها از برتری نسبی برخوردار بوده است که چندین سال از جمله سال ۹۳ در میان استانهای کشور مقام برتر کسب نموده است.

ایشان در سالهای قبل از انقلاب علیرغم اینکه دوران نوجوانی را سپری می کرده است به مبارزه علیه رژیم پهلوی پرداخته در سال ۵۶ و ۵۷ در قم در اکثر راهپیمایی ها و نشست های انقلابی حضور داشته و در خرداد سال ۵۷ در قم دستگیر شده و پس از شکنجه فراوان آزاد می شود و در دوران انقلاب نیز در منطقه بیرم با سخنرانی در مجالس مختلف و تشکیل راهپیمایی هایی به مبارزه و فعالیت خود ادامه می دهد. بعد از پیروزی انقلاب نیز در دوران جنگ تحمیلی ضمن رفتن به روستاها و شهرها و ایراد سخنرانی در زمینه های گوناگون مذهبی و انقلابی و تشویق مردم جهت کمک به رزمندگان و حضور در جبهه، خود نیز بیش از ۱۶ ماه در جبهه های جنوب و غرب حضور پیدا می کند.

سوابق تحصیلی و علمی ایشان عبارت است از مدرک سطح سه حوزه (معادل فوق لیسانس) دارای ۸ سال دروس خارج حوزه دارای مدرک دکترای مدیریت راهبردی و دانشجوی مقطع دکتری در رشته حقوق عمومی و سه جلد کتاب با عنوان ۱) راهبردهای تبلیغات دینی در عصر ارتباطات ۲) نظارت همگانی از دیدگاه اسلام و عقل بشری ۳) مدیریت از دیدگاه اسلام و سکولاریسم در دست چاپ دارد که بدلیل مشغله فراوان موفق به تصحیح آن نشده است.

Print Friendly, PDF & Email

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.