پزشکی که عامل موفقیت خود را احترام به مردم می داند، خیانت نمی کند

یا لطیف
درد ما را نیست درمان الغیاث
هجر ما را نیست پایان الغیاث
 
بیرم کهن/سخن سردبیر: مدت هاست که در شهر ما مردم از خاصیت نخبه کشیمان می نالند و هر یک از ما وجود فردی قوی تر از خود را بر نمی تابد و جالب اینکه هر بار یک نفر را محکوم می کنیم و خود را که همواره سکوت اختیار کرده ایم را بی گناه می دانیم.
          چندی است که هر بار به اخبار داغ لارستان می نگریم خبری از پیشرفت و توسعه ی جهشی بیمارستان حضرت علی اصغر بیرم می شنویم. در عین حال وقتی گذرمان به بیمارستان بیفتد، بوضوح می توان شاهد تغییر در کادر پزشکی، رفتارها و عملکردهای قابل تحسینی در این بازه ی زمانی دوسال بود تا به حدی که بیمارستان بیرم که در قد و قواره یک مرکز بهداشت تنزل یافته بود، امروز مراجعانی از شهرستان های همجوار حتی از شهرستان قیر و کارزین و خصوصا لامرد نیز به این بیمارستان مراجعه کرده که تعدد انها با توجه به آمار جمعیتی این شهرستان نسبت به مراجعان بیرمی بیشتر است و این خود قدرتی ست که جز با عشق به مردم و تخصص در حرفه امکان پذیر نیست و این به نوبه ی خود می تواند تیمی پزشکی را جذب کرده و بیرم را به مرکز نمونه ی حوزه ی سلامت و درمان در جنوب فارس تبدیل کند. تلاش ها، خدمات و مردم داری دکتر سلطانیه و همسر توانمندشان برکسی پوشیده نیست و این دو بزرگوار آن چنان بی امان در جهت رشد همه جانبه ی بیرم می کوشند که گویی از ما بیرمی ترند. بحران مدیریت سال هاست که در این منطقه ی بیمار بیداد می کرد و پیشینه ای بسیار سنگین را بهمراه داشته که نتوانسته است هر مدیر لایقی را جذب کند. وجود این دو بزرگوار به حق، الطاف الهی ست و خود منشاء تغییر و تحول در این منطقه ی محروم می باشد. اگر نگاهی به صرف سرمایه های مالی کلان در بخش بیرم بیندازیم متوجه می شویم که خیران سهم خود را ادا کرده اند اما مدیران ما نتوانسته اند این سرمایه ها را به بخش های مورد نیاز هدایت کنند.
شنیده ها حاکی از این است که این رییس لایق و فعال بیمارستان از شرایط فعلی مدیریت در حوزه ی بیمارستان آزرده خاطرند، آن هم نه به خاطر خویش بلکه بخاطر مردم بیرم. همانطور که همه ی ما می دانیم این بزرگوار به هر منطقه ای منتقل شود بدون شک بیشتر از بیرم در رفاه و آسایش خواهند بود اما ایثار و پشتکار ایشان، تنها نشان از بیداری وجدان و خدمت صادقه به مردم محروم منطقه ی ماست. بر همین اساس افرادی ناکارآمد سعی بر مسموم کردن اذهان عمومی و تحمیل در جهت برکناری ایشان و یا تلاش در جهت تعدیل جایگاه ایشان را دارند که در این راستا بیرم کهن در نظر دارد در صورت ادامه ی این روند غیر منصفانه به مراتب جهت شفاف سازی اذهان عمومی به سابقه ی این بیمارستان و شرایط حاکم بر آن پرده از چهره گشاید.
اکنون نگارنده بر این باور است که شایسته نیست این بار نیز چنین نیروی متخصص و دلسوزی، قربانی حسادت های ما گردد و ما سکوت اختیار کنیم، چون نتایج آن لکه ی ننگی در تاریخ ما و ردپای حسرتی ناشی از بی تفاوتی ها برجا خواهد گذاشت. لذا فرد فرد مردم منطقه و مسئولان و اهالی فرهنگ مسئولیت دارند که نگذارند این مدیران لایق قربانی حسادت ها و یا بازی های سیاسی شوند.
مصلحت نیست که از پرده برون افتد راز
ورنه در مجلس رندان خبری نیست که نیست
همانطور که مردم شهر و روستاها و نمایندگان آنها از تخصص و تبحر جناب سلطانی اطلاع داشته و حمایت می کنند، بیرم کهن نیز به نوبه ی خود از ایشان عاجزانه می خواهد که لحظه ای از پای نایستند و دل سست ندارند چرا که مردم ما دوست شان دارند و از خدمت صادقانه ی ایشان در پرونده ی خود آگاه و قدرت عشق همیشه پشتیبان آنهاست/.
Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.