سرخط خبرها

عامل مهم موفقیت را تعامل و احترام به مردم میدانم

بیرم کهن: مسأله بحران مدیریت را می توان در ساختار مدیریتى در منطقه از نداشتن تجربه‌ها و دانش کافى و دلسوزی لازم در عرصه‌هاى خود بررسی کرد. ضعف مدیریت‌ها را در سال‌هاى اخیر تاکنون می‌توان متوجه شد و می توان بوضوح مشاهده نمود که به‌رغم سرمایه‌گذاری‌هاى هنگفت، دریافت بودجه ها و همچنین خیرین، اثرات اقتصادى آنها در منطقه، متناسب با حجم سرمایه‌گذاری‌ها و اقدامات انجام شده نیست! و از طرفی ظرفیت ها و فرصت های هر منطقه را مغتنم نمی شمارند. گاه تصمیم‌گیرى اشتباه این مدیران ضعیف که در برخى از آنها سبب بحران شده، به دلیل فشار‌هایى است که از بیرون به این مسئولان وارد می‌شود مدیرانى که استقلال تصمیم‌گیرى در عرصه کارى خود را ندارند و تصمیماتشان وابسته به نظرات افراد یا احزاب حامى آنان است، افرادى هستند که به خاطر لیاقتشان به این مناصب نرسیدند و حتى در برخى مواقع، این افراد تنها بر این صندلی‌ها نشسته‌اند، اما عملا صاحب این مناصب نیستند. در این راستا صحبت نو همنشین شد با دومین مدیری که توانسته علاوه بر نشست بر کرسی ریاست، دلسوزی و مدیریت لازم را بر نیروهای خود داشته باشد و بازیچه ی دیگر افراد قرار نگیرد و در عین حال احترام به مردم و پرسنل را مهمترین عامل موثر در موفقیت خود می داند. در این راستا در ماه مبارک رمضان ۱۴۳۷ در خدمت یکی از این مدیران توانمند بودیم.

•خودتان را بیشتر معرفی کنید( نام و نام خانوادگی، سن، نام پدر، تعداد همسر، تعداد فرزند، محل تولد): کوروش سلطانیه زنجانی فرزند علی اصغر – متولد مرداد ۱۳۵۳ در تهران(از ناحیه پدری به زنجان و از ناحیه مادری به مشهد ) – در حال حاضر یک همسر دارم و جرات اختیار کردن همسر بیشتر را نداشته ام(با خنده) – دارای دختری ۸ ساله. •مکان اولین آشنایی با همسرتان؟ خواستگاری رسمی – تهران.

•مجددا قصد ازدواج دارید؟ برای پیشرفت در کار و رسیدگی به امور مردم، بیشتر از یک همسر آرامش انسان را برهم می زند.

•پدر خوبی برای خانواده بوده اید؟ خانمم که این عقیده را ندارد و تصورش این هست که به بچه های مردم بیشتر رسیدگی میکنم و از موقع صبح و برگشتن از سر کار خوابم و از سر صبح تا شب هم مشغول امورات بیمارستان.

•شغل سرکار خانم؟ فوق لیسانس روانشناسی بالینی – مدرس دانشگاه پیام نور و آزاد بیرم و همچنین مشاور دانشگاه علوم پزشکی لار.

•از اینکه اکثر اوقات در مطب خود هستید همسرتان را از این وضعیت راضی نگه داشته اید؟ بستگی داره – وقتی روحیه خوبی داشته باشه راضی هست ولی موقعی که روحیه نداشته باشه گیر میده.

•چند سال با همسرتان نامزد بوده اید؟ یک سال و نیم.

•در منزل آشپزی هم می کنید؟ بله.

•چند بار در خارج از کشور مسافرت داشته اید؟ کجا؟ بله – جهت طرح دارویی – دبی.

•از زمان حضور شما در بیرم چند بار به جزیره کیش و قشم سفر کرده اید؟ هر کدام یکبار

•تابحال فیلم «درحاشیه» را دیده اید؟ کدام شخصیت به شما نزدیک تر بود؟ بله – خیلی حاشیه دار بود و به شخص خاصی نزدیک نبودم(باخنده) – در حاشیه اغراق شده بود.

•رنگ و غذای مورد علاقه ی شما؟ سفید – چلو کباب.

•دوست دارید دختر خانم تون شغل شما رو انتخاب کنه؟ دوست دارم.

•چه نمره ای به مطلب ستاره خانم در سایت بیرم کبیر می دهید؟ من اول فکر می کردم مادرش راهنماییش کرده و باورم نمی شد، بعدا که متوجه شدم قلم شخص ستاره هست، احساس کردم دخترم بزرگ شده و بیشتر سورپرایز شدم.

•پس قبول دارید که ستاره خانم نسبت به کوروش سلطانیه ۸ یا ۱۰ ساله دارای ذکاوت بهتری هست؟ بله – کاملا – زمان ما یک کانال تلویزیون بیش نبود و نوت بوک، تبلت و برنامه های آموزشی … وجود نداشت.

•فرزندتان به شما نزدیک تر ست یا سرکار خانم؟ ظاهری به من رفته ولی از لحاظ هوش و اخلاق به مادرش؛ چونکه تمام وقت دانش آموز و پرورش یافته ی خانم کریم هست.

•لهجه شما لهجه ی خانه پدری هست یا مادری؟ لهجه ی بنده مختلط هست -۷ سال اول تهران، ۱۲ سال مشهد، ۷ سال رشت، ۳ سال انزلی، ۴ سال تهران، ۲ سال اردبیل و در آخر ۵ سال بیرم – نباید انتظار داشت لهجه مشخصی داشته باشم(باخنده) …

•خودتون تک فرزند هستید؟ خیر – سه برادر – خواهر ندارم.

•اگه دوست دارید از دوران تحصیل و زندگی تان بگویید؟ دوران کودکی در تهران، دوران دبستان و راهنمائی در مشهد سپس ۷ سال در رشته پزشکی عمومی در رشت و در همان جا برای امر مقدس ازدواج اقدام کردیم و از آنجا که خانمم در کنارم قصد ادامه تحصیل را داشت رشته مامایی را انتخاب کرد و سپس دو سال مشمول به خدمت و یکسال قرادادی در نیروی دریایی انزلی بودم. در ادامه همزمان با یکسال شرکت در دوره های آموزشی در تهران جهت تخصص در درمانگاه اعتیاد و شرکت داروئی و همچنین تخصص اطفال بمدت ۴ سال مشغول بودم. همزمان با قبولی، پدر نیز شدم خانمم بدلیل نداشتن علاقه به رشته ی مامایی تغییر رشته داد و موفق به گرفتن ارشد روان شناسی بالینی شد. دخترم ۴ سال بیشتر نداشت که پس از خدمت موظفی دوساله در اردبیل در سال ۸۹ به درخواست دکتر اصغرزاده(دکتر سابق اطفال به دلیل مشکلاتی قصد رفتن داشت) به شهر بیرم قدم گذاشتم که در حال حاضر ۵ سال می باشد در خدمت شما هستیم.

•پس بعنوان نیروی بومی می توان روی شما حساب باز کرد؟ بله – لاری ها بنده را بعنوان سیتیزن بیرم می شناسند.

•چرا از ابتدا رشته پزشکی را انتخاب کردید؟ شاید هدایت خانواده باعث شده ولی به هر حال از ابتدای مدرسه علاقه مند بودم.

•بهترین دوره زندگیتان چه زمانی بوده؟ وقتی دانشجوی رشت بودم. چطور وارد سیستم مدیریتی شدید؟ دوسالی بعد از حضور در بیرم ریاست را پذیرفتم.

•رئیس و مدیریت قبلی بیمارستان چه کسی بوده است؟ دکتر نصری(رئیس شبکه بهداشت لار)

•اصلی ترین وظیفه رئیس بیمارستان چیست؟ فراهم آوردن آرامش برای پرسنل و ارباب رجوع

•مهمترین خط قرمزهای شما برای مجموعه بیمارستان؟ اگر در پایه های اصولی بنده تداخلی بوجود نیاورند، نیروها را در مسائل جزئی آزاد می گذارم.

•خلاصه ای از فعالیت های اجرایی، فرهنگی، پژوهشی و علمی قبل از حضورتان به بیرم؟ ارائه دو مقاله با موضوع کمر درد و دیسک کمر – مقاله ای مبنی بر “آنتی بیوتیک ها باعث بیماری های آلرژی می شود” – اولین تئاتر در دوره دبستان و پخش آن در صدا و سیما – همیشه عضو فعال بسیج بوده ام و اینکه همیشه عاشق امورات فرهنگی بوده ام ولی بدلیل مشغله پزشکی …

کوروش سلطانی

•آیا درآمد بیمارستان پاسخ گوی هزینه ها هست؟ درآمد بیمارستان باید پاسخگوی بیمارستان باشد – ۱۳ درصد هزینه ها به حساب دانشگاه جهت روز مبادا واریز و بقیه جهت خرج و مخارج به بیمارستان برمی گردد.

•این مرکز به تفکیک چند پرسنل را تحت پوشش خود قرار داده و آیا جنابعالی برای توسعه‌ی نیروی انسانی اعم از کمی و کیفی برنامه‌ی جدیدی در دست اقدام دارید؟ ۷۰ پرسنل – همانطور که میدانید دولت احمدی نژاد در امر عمران و مسکن و دولت تدبیر و امید در امر بهداشت و سلامت اقدامات بسیار خوبی در پیش گرفتند – بر همین اساس و تلاش های دوچندان دکتر هاشمی وزیر محترم بهداشت، مردم یک سوم الی یک پنجم هزینه را پرداخت و همچنین پزشکان و کادر درمانی نیز دو الی سه برابر هزینه نسبت به قبلا دریافت می کنند – سهمیه استخدامی لار به تعداد۳۰ ، اوز به تعداد ۱۴ و به بیرم با توجه به اینکه جزء چند شهر محروم کشور محسوب می شود و دارای چند بخش جدید در بیمارستان می باشد ۵۰ نفر نیرو استخدامی گرفت.

•از تک قطبی بودن دولت در امر بهداشت رضایت دارید؟ با وجود اینکه ذی نفع می باشم ولی بنده اصلا رضایت ندارم بلکه باید در امر آموزش و فرهنگ و عمران و … نیز اقدامات جدی بعمل آورد – بعنوان مثال بیمارستان بیرم حتی بعنوان یک هتل خود را قلمداد کند ولی در حوزه شهری نتوانیم هنوز پارک مناسبی داشته باشیم، نشان از عدم مدیریت است.

•رتبه بیمارستان بیرم؟ بخاطر تلاشهای دوچندان و لطف خدا، رتبه بیمارستان بیرم از ۳ به ۲ ارتقاء یافت که با رتبه های ۲ اوز و گراش و لار و لامرد برابری می کند در حالیکه بیمارستان های درجه یک تهران و شیراز دارای رتبه یک می باشند.

•با توجه به مشغله کاری که در سمت رئیس بیمارستان دارید اختصاصاً وقتی هم برای طبابت و دیگر امورات دارید؟ بله – صبح زودتر حاضر می شوم و بعد از ظهر ساعت ۴ برای ناهار حاضر می شوم و از طرفی هم بقول خانمم امورات دیگر را بر خانواده ترجیح داده ام البته نه بطور مطلق.

•آقای دکتر بنظر شما مهمترین عاملی که مدیریت های سال های اخیر سبب وجهه ی بد این بیمارستان و ایجاد بی اعتمادی در مردم و پرسنل شد چه بود؟ شراکتی عمل نکردن و عدم شفاف سازی و پاسخگوی مردم و پرسنل نبودن – بنده اگر فضای انحصار طلبی را برای خودم بوجود بیاورم و همه ی عملکرد خود را صحیح بدانم، قطعا اینگونه سوء برداشت ها بوجود می آید. ولی اگر به مردم اهمیت بدهم و خود را همه کاره ندانم، قطع یقین مردم و پرسنل بیمارستان ابراز خرسندی می کنند.

•عده ایی از مردم از برخورد نامناسب پزشکان در مطب ها گله دارند. به عنوان مثال پزشکی در حین معاینه ی بیمار از تلویزیونی که در اتاقش بوده مشغول دیدن فوتبال بوده است! یا عده ایی از پزشکان همزمان چند بیمار را وارد اتاق می کنند و آنها را معاینه می کنند. چرا باید نظارت بر روی کار پزشکان این چنین باشد که چنین اتفاقاتی رخ دهد؟ مردم حق دارند ولی در عین حال کار پزشکی با مهندسی متفاوت ست – بعنوان مثال رعایت در نوبت دهی بستگی به رعایت حال مریض دارد – تذکرها در راستای چارچوب و اصول بصراحت داده می شود ولی باید بدانیم در حوزه درمانی نمیتوان با پزشک همانند یک کارمند برخورد کرد – در مورد تلویزیون تذکرات لازم داده خواهد شد.

•مسئله ای که همیشه مردم شاهد آن بوده اند مدیریت روابط بین حوزه ی سلامت و درمان است یا به زبانی راحت تر؛ وجود حسادت بین بهداشت و بیمارستان بیرم است. بعنوان مثال امکانات دندان پزشکی باید باید در بیمارستان واقع شود! و مانع پیشرفت درمانگاه بهداشت می شوند. حسادت باعث خودسوزی شخص می شود و در رابطه با این موضوع باید رفاقت جایگزین گردد(با تامل) – احتمال می دهم اینچنین بوده ولی بنده در چند سالی که در عرصه مدیریتی هستم، سعی کرده ام بجای جابجایی در جایگاه ها، تمام تلاشم در جهت بهبود وضعیت و تعدیل رفتارهای نیروهایم باشد – بعنوان مثال اگر دکتر فرامرزی در لحظه ی اول ریاست خود سعی بر حفظ نیروی بومی داشت و بجای تعویض، پرورش نیرو را برعهده می گرفت مطمینا نتیجه ی قشنگ تری دربر داشت و به این شکل ناخوشایند منتج نمی شد – هدف پیشبرد کار مردم باید باشد و از جان و جوانی باید مایه گذاشت.

•شما به عنوان رئیس بیمارستانی که از پیشگامان اجرای طرح تحول نظام سلامت بوده و هست، نظرتان در مورد این طرح ملی چیست؟ عالیه – قبلا بیمار جهت مراجعه باید هزینه ۱۵ هزار تومانی پرداخت می کرد و موقع مراجعه بخاطر پرداخت هزینه این چنینی، با روحیه ای افزون بر ناامیدی ظاهر می شد. درحالیکه امروز دغدغه ی پرداخت هزینه به بیمارستان را ندارد و صرفا هزار تومان پرداخت می کند – دولت با ایجاد این طرح اکثر هزینه های بیماران را متقبل شده ست – این طرح توانسته شرایط رفاهی بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) از قبیل: تعویض کلیه تخت ها، تلویزیون در کلیه بخش ها، یخچال و اتاق شخصی در کلیه بخش ها، کلیه امکانات اداری( میز، صندلی، درب اتاق)، مرمت آزمایشگاه، ایزوگام کلیه سقف ها، ایجاد سقف کاذب در کل بیمارستان، تعویض موتور خانه بیمارستان و فراهم آوردن شرایط گرمایش و سرمایشی و …

•آیا تحولاتی از زمان انتصاب شما در زمینه ساخت و ساز و دستگاه های جدید انجام گرفته؟ بله – اقدامات دولت: استخدام پرسنل و تجهیز امکانات از قبیل: بخش زنان و زایشگاه به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان، دستگاه بیوشیمی به مبلغ ۱۴۰ میلیون( مدرن ترین نوع دستگاه می باشد که در لار و شیراز نیز نوع جدید آن موجود نیست)، دستگاه استریلیزه به مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان، تجهیزات بخش اطفال به مبلغ ۷۰ میلیون تومان، افزایش تعداد دستگاه دیالیز از ۳ به ۴ ، یک عدد دستگاه رادیولوژی پرتابل، دستگاه نوبت دهی به مبلغ ۲۱ میلیون تومان و نصب ۲۰ عدد کولر مرکزی، یک دستگاه اندوسکوپی و تجهیزات اتاق عمل و چشم پزشکی(بزودی به بیمارستان بیرم انتقال داده خواهد شد)، نقاشی بخش اداری و تهیه کلیه تجهیزات آشپزخانه – از جمله تحولات بیمارستان: شبانه روزی شدن بخش ها(داروخانه و آزمایشگاه و همچنین رادیولوژی(ماه آینده تمام وقت می شود) و بخش های اورژانش و اطفال و داخلی و تفکیک شدن این بخش ها از هم)، حضور تمام وقت داروساز و ۸۰ میلیون تومان جهت تجهیزات چشم پزشکی برعهده ی دولت بوده است. اقدامات خیرین: ساخت و ساز با همکاری خیرین انجام گرفت و از جمله همکاری های آنها: ساخت بخش اطفال به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان، بخش اورژانس جدید به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان، بخش جراحی در حال ساخت به مبلغ ۳۰۰ میلیون و نماسازی محوطه بیمارستان نیز خیرساز بوده است – خیرین در خرید تجهیزات نیز سهیم بوده اند: ۴ مانیتور قلبی به مبلغ ۲۰ میلیون، ۵۰ درصد هزینه دستگاه سونوگرافی، دستگاه یونیت دندان پزشکی به مبلغ ۱۵ میلیون، تخت احیاء برای نوزاد به مبلغ ۷ میلیون تومان، دستگاه فتوتراپی نوزادان به مبلغ ۳ میلیون تومان، از جمله تجهیزات خیرساز می باشد.

•فاقد پزشک هستید؟ ۷ متخصص – متخصص اطفال، متخصص داخلی، متخصص زنان، متخصص بیهوشی، متخصص مغز و اعصاب و چشم پزشک بمدت دو روز در هفته (شنبه و چهارشنبه)، رادیولوژی(شنبه و یک شنبه) حضور دارند – این بیمارستان فاقد جراح عمومی می باشد و متخصص رادیولوژی و چشم نیز با زمان ۱۵ روزه به وزیر درخواست داده ایم. در سفر وزیر بهداشت به جنوب فارس، در این راستا چه قول هایی از دکتر هاشمی گرفتید؟ جراح عمومی، متخصص بیهوشی، رادیولوژیست، چشم پزشک( که ان شاءالله از آبانماه شروع به فعالیت می کنند)، تخت NICU برای نوزادان، تکمیل اساسی موتور خانه، تکمیل ساخت مرکز بهداشت و درخواست شبکه بهداشت که موارد ذکر شده در دیدار با دکتر هاشمی در دانشکده بهداشت اوز، در این راستا قول مساعد داده شد.

•چند درصد نیروهای بیمارستان بومی هستند؟ پیشنهاد شما جهت پرورش نیروی بومی؟ ۷۰ درصد – تقویت و افزایش رشته های دانشگاه های آزاد و پیام نور و همچنین درخواست تاسیس دانشگاه سراسری و دولتی – تمام تلاش ما با توجه مسافت های طولانی بر نیروهای بومی ست – برای افراد بومی متخصص و یا دانشجو باید طرحی مبنی بر خدمت حداقل ۵ ساله در منطقه ارائه داده شود. در زمان انتصاب جنابعالی این مرکز دارای چه بخش هایی بود؟ تیک حاضری من در بیرم زمانی خورده شد که این بیمارستان فقط بخش زایشگاه و اورژانس داشت و بیماران داخلی و اطفال هم در اورژانس بستری می شدند.

•بیمارستان مذکور دارای چند تختخواب می‌باشد و به چند نفر می‌تواند خدمت‌رسانی کند؟ در حال حاضر ۴۵ تخت می باشد و در حال تغییر به ۷۷ تخت می باشد – همچنین این بیمارستان قابلیت ارتقاء پرسنل از ۷۰ به ۲۰۳ نیز می باشد که در آینده نزدیک با توجه به دارا بودن مجوز محقق خواهد شد.

•با توجه به موقعیت مرکز، متوسط روزانه مراجعین به بیمارستان چقدر است و آیا امکانات و تجهیزات شما جوابگوی نیاز مراجعین می‌باشد؟ ۲۰۰ مراجعه – اگر تخصص لازم نداشته باشیم سریعا ارجاع می دهیم.

•آموزش و مشاوره بیماران از ارکان منشور حقوق بیمار است. برای تحقق آن چه اقداماتی انجام شده است؟ طرح تکریم ارباب رجوع، رسیدگی به شکایات، آموزش جهت پرسنل و بیماران مبنی بر قبل و بعد از بارداری و ازدواج، بروشور و تراکت آموزشی، سالن اجتماعات جهت کلاسهای آموزشی، کلاسهای آموزشی ورزش و درس های تخصصی و همایش های عمومی.

•برای طرح تکریم بیماران و همراهان آنها چه اقداماتی صورت گرفته و هم اکنون چه طرح هایی را در دست اجرا دارید؟ بله – دو اتاق بزرگ جهت آقایان و بانوان همراه با سرویس آشپزخانه و بهداشتی ساخته شده که جهت تجهیزات از قبیل تلویزیون و شرایط رفاهی در حال تکمیل است و در سمت راست بیمارستان واقع شده است.

•بعضا شاهد این هستیم که برای انجام عمل های ساده ایی مثل عمل آپاندیس و شکستگی بیمار از اینجا به لامرد و یا لار و گراش اعزام می شود. راهکار همان آوردن جراح عمومی و اورتوپد است که نیازمند درآمد بالایی ست و به صرفه نیست – در این راستا توصیه ی دولت نیز جلوگیری از عملی شدن چنین راهکارهاییست – تصور دولت ارجاع بیماران به مرکز تخصص هاست بعنوان مثال مرکز اطفال و زنان در بیرم، مرکز اورتوپد و تروما در لامرد و بخش حلق و بینی و زیبایی در مرکزی دیگر… – باید از مراکزی که دارای تجهیزات ناقص هستند پرهیز شود که منجر به نارضایتی متخصص و مردم می شود.

•آزمایشگاه بیمارستان با توجه به ارتقاء رتبه متاسفانه نتوانسته رضایت مردم را جلب نماید! دستگاه های آزمایشگاه کاملا ورژن ارتقاء یافته هست – بنده قصد توجیه کردن ندارم و از اینکه دستگاه می تواند دارای خطا باشد شکی نیست و در هردستگاهی درصد خطاهایی نیز موجود است – ولی بعضا افرادی پس از دریافت آمار نتایج به شهرستان های همجوار رجوع می کنند در حالیکه به تحولات گوارشی و استفاده ی نوع غذا در محل جابجا شده و تغییر جواب آزمایش در روزهای مختلف اهمیت نمی دهند و دستگاههای آزمایشگاه بیرم را جسارتا آشغال می دانند.

•علت نیامدن برخی متخصصین و جراحان به گفته ی خودشان کمبود شرایط رفاهی و گردشگری در حوزه شهری است. برای هر منطقه ای ظرفیت هایی از قبل تعریف شده است که بیرم نمی تواند بیش از حد مجاز، بخش های مذکور را دارا باشد و در این راستا با توجه به چارت بیمارستان، متخصص های مربوطه به بخش ها اضافه می گردد و در صورت محقق شدن درخواست ها از وزیر، نیاز بیمارستان و منطقه به متخصصین مرتفع می گردد.

•چرا در بیمارستان پزشک عمومی و متخصص در محل تفکیک شده ای واقع نشوند تا منتج به سلب روحیه این افراد نشود و همینطور چرا درمانگاه در قسمت داخلی بیمارستان واقع شده است؟ با توجه به تکمیل بخش های نامبرده، کلیه بخش ها، درمانگاه اورژانس و درمانگاه تخصصی از هم تفکیک خواهند شد.

•جهت رفاه حال پرسنل بخش و روحیه شاد و رفع خستگی آنان چه برنامه هایی صورت گرفته با توجه به اینکه اردوهایی هم برای آنان در نظر گرفته شده برنامه های دیگری هم مد نظرتان هست؟ پرداخت بموقع مطالبات – درحالیکه در زمان حضور من در بیمارستان، هزینه های پرسنل با تاخیر یکساله و دوساله پرداخت شده بود – تجهیز پانسیون برادران و خواهران طی دو ماه قبل(مایکروفر، لباسشویی، ال ای دی، آبگرمکن، اجاق گاز، آسفالت و محوطه سازی پانسیون، جشن و همایش با توجه به مناسبت ها، سفر زیارتی مشهد مقدس و …)

•حقوق پزشکان متخصص و عمومی چقدر است و چگونه تأمین می شود؟ هزینه ها به حساب دانشکده و سپس با توجه به طرح تحول به وزارتخانه نیز واریز می شود و طبق بررسی فعالیت انجام شده برگشت داده می شود – هزینه ثابتی نیست – دکتر عمومی و متخصص می توانند تا حداکثر فعالیت تا سقف یک میلیون در روز درآمد داشته باشند.

•میزان حقوق شما در ماه؟ در ابتدا خدمت حضرتعالی و مردم منطقه عنوان کنم که به جان تنها فرزندم در طول سه سال ریاست هزینه ی حق ریاست را تاکنون نگرفته ام – بنده علاوه بر ریاست، متخصص اطفال نیز هستم و هزینه دریافتی بسته به نوع فعالیتم در طول شبانه روز می باشد.

•شما بعنوان رئیس محترم بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) بیرم چه عواملی را در موفقیت خود موثر می دانید؟ توکل بر خدا – احترام قائل شدن برای هر قشری از جمله بیماران – استفاده از ظرفیت های فکری و عملی مردم منطقه.

•تلخ ترین و شیرین ترین خاطره ای که از دوران ریاست بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) بیرم می توانید بازگو نمایید چیست ؟ شیرین ترین خاطره لحظاتی بود که با حضور شما وهمکاران تان بصورت جهادی و با وجود امکانات کم در ساخت تندیس عقاب و محوطه سازی تا صبح در کنار هم بودیم و تلخ ترین لحظات زمانی ست که در محل کار نتوانم اختلافات بین پرسنل و پرسنل با مردم را حل کنم تا بتوانم رضایت طرفین رو جلب کنم.

•در پایان؛ توصیه همیشگی شما به دیگر همکاران تان؟ فقط به مردم حق بدهیم در هر شرایط … – باید صبور باشیم – کمال احترام نسبت به مردم داشته باشیم – در پایان از دولت تدبیر و امید، مسئولین دانشکده علوم پزشکی لار، خیرین بزرگوار منطقه، مدیران محترم بیمارستان از جمله مدیر اجرایی آقای محمدنیا، مدیر مالی آقای شمالی، مدیر فرهنگی و آموزشی خانم خالقی، مدیر پرستاری خانم باقری، مسئولین بخش های مختلف، کلیه پرسنل عزیز بیمارستان و مردم شریف بیرم که بنده را در اجرای برنامه های مذکور یاری داده و می دهند، کمال تشکر و قدردانی را دارم.

*فی البداهه پاسخ دهید:

سایت بیرم کبیر/: شیرین

شهرداری/: کمبود بودجه

شورای اسلامی بخش/: فعال

سید حسن زندوی/: سردار

بیـــرم/: محروم

بیمارستان بیرم/: دوستدار سلامت

اعتیاد/: ویرانگر

جوانان بیرم/: پر از نیروهای بالقوه

آینده بیرم/: روشن

مسئولین بیرم/: قانع

Print Friendly, PDF & Email

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.